Postrach mosteckých policistů se vrací. Má kontakty a sliboval prý pomstu

06.04.2012 18:42 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

VÍME PRVNÍ Někteří policisté dopravního inspektorátu v Mostě prožívají v současnou chvíli noční můry. Do vedení se totiž má po dočasném postavení mimo službu vrátit jejich obávaný nadřízený, kvůli jehož chování byl už v minulosti uskutečněn personální audit. O věc se začalo zajímat také policejní prezidium.

Postrach mosteckých policistů se vrací. Má kontakty a sliboval prý pomstu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní těžkooděnci na demonstraci

Nadporučík Pavel Praženica se v minulosti dostal do křížku se svými podřízenými na pracovišti. Podle informací redakce s nimi měl jednat velmi vulgárně a dokonce je na veřejnosti urážet. Vše nakonec vyvrcholilo personálním auditem a povinným psychologickým vyšetřením všech relevantních policistů. Na základě výsledků testů dvě psycholožky konstatovaly, že Praženica není nadále schopen vést oddělení. Ovšem místo aby byl vedením územního odboru sesazen z funkce, nestalo se vůbec nic. O jeho dočasné postavení mimo službu se pak zasloužilo až paralelní vyšetřování Oddělení vnitřní kontroly v Ústí nad Labem pro podezření z trestné činnosti. 

Podle výpovědi čtyř zasahujících policistů se měl Praženica dopustit jednání naplňující skutkovou podstatu trestného činu, když se při dopravní akci neprávem vložil do zásahu hlídky v Mostě na ulici Pionýrů. Ta v té době zastavila řidiče, kterému sice skončil zákaz řízení vozidla, ale blokace řidičského průkazu u něho přetrvávala, jelikož si na městském úřadě v Mostě nezažádal o ukončení. Podle standardního postupu mohl být řidič klidně hlídkou na místě zajištěn, ale místo toho zasáhl Praženica. Dostavil se na místo kontroly a naložil řidiče, se kterým je údajně v kamarádském vztahu, do služebního vozidla a odvezl jej na úřad, kde mu vyřídil ukončení blokace a opět jej odvezl zpět na místo kontroly. Navíc neudělal žádný záznam o přestupku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…