Vakcíny? Nikdy! Ve Francii vyšlo na 160 tisíc protestujících. Vodní děla, zatýkání, u toho kamery

25.07.2021 9:45 | Ze sítí

Slzný plyn, těžkooděnci, zatýkání, výkřiky. Tak vypadá situace ve Francii v posledních desítkách hodin. Důvodem je snaha vlády omezit šíření nákazy koronaviru. Proti restrikcím se podle BBC do ulic vydalo na 160 tisíc protestujících napříč zemí galského kohouta.

Vakcíny? Nikdy! Ve Francii vyšlo na 160 tisíc protestujících. Vodní děla, zatýkání, u toho kamery
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Protesty proti vládním nařízením týkající se koronaviru, Paříž, červenec 2021

V Paříži použila policie slzný plyn. Jak vyplývá z dostupných videí, zatkla také několik protestujících, kteří se zřejmě dopouštěli násilností a ničili majetek. Velkou nevoli přítomných vyvolal také „zdravotní průkaz", který místní obyvatelé potřebují. Britská televize vypovídala jednoho z účastníků. Řekl, že se těmito hlasitými protesty snaží přimět vládu k ústupkům, případně k tlaku na její další rozhodování. „Odmítáme si nechat vnutit vakcinace," dodal také.

Totožná je situace v Austrálii.

Ta se už několik týdnů potýká s velice tvrdými restrikcemi, jež tamním obyvatelům na mnoha místech země zakazují mimo závažné důvody opustit domov. Nové případy pozitivních přitom stále přibývají, a kvůli tragické liknavosti při očkování nelze čekat, že by brzy došlo ke zvratu. Není proto divu, že tamní obyvatelé už v mnoha oblastech mají restrikcí dost, do ulic to přišly vyjádřit tisíce z nich. „Nebudeme to tolerovat,“ varovala premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová. Desítky lidí byly zadrženy, účastníky čeká trest.

Téma protestů v Paříži otevřete kliknutím na obrázek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…