Hamáček ostře proti premiérovi. Jde o Babiše a jemu blízké boháče

20.11.2020 10:35

„Když jsem šel do politiky, slíbil jsem dvě věci. Zaprvé, že hnutí ANO bude pro všechny. A proto taky bude dělat politiku pro všechny lidi. Nejen pro své voliče, jak to dělaly tradiční strany. A zadruhé, že skončíme s podvody tradičních stran," uvedl premiér Babiš před několika dny. V rámci těchto slov doplnil, že jeho návrh na snížení daně z příjmů zaměstnancům na 15 procent bude platit dva roky. Proti tomu se hlasitě ohradil koaliční partner z ČSSD. Jeho prohlášení mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Hamáček ostře proti premiérovi. Jde o Babiše a jemu blízké boháče
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček na natáčení předvolebních klipů
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12016 lidí
„V uplynulých hodinách jsme byli svědky rozvratu veřejných financí. Schválení daňového balíčku hlasy ANO, ODS i SPD znamená, že Česká republika si bude půjčovat a enormně se zadluží pro to, aby bohatí byli ještě bohatší. Zrušení superhrubé mzdy v podání ANO a ODS je pokračování pravicového experimentu rovné daně expremiéra Topolánka," sdělil v prohlášení pro PL vicepremiér Jan Hamáček.

Navíc podle Hamáčkova tvrzení není časově omezeno, což je v rozporu se slibem, který dal prezidentu republiky Miloši Zemanovi premiér Babiš. Tento způsob zrušení superhrubé mzdy, který byl hlasy ANO a ODS prosazen, ohrozí podle ČSSD dlouhodobé fungování zdravotního i sociálního systému, hrozí privatizace nemocnic či kolaps důchodů. Méně peněz budou mít i obce a kraje, pocítí to prý každý.

„Jediné, co jsme mohli podpořit a také jsme podpořili, bylo zvýšení slevy na poplatníka ve výši průměrné mzdy. To je jediná reálná pomoc dolním deseti milionům občanů, nízkopříjmovým zaměstnancům," uzavřel Jan Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodský se těší na kompenzace 285.620 korun měsíčně. „Je to super, nemusím se ani zvednout od televize, jen tak dál,“ vzkazuje Čechům

5:00 Hospodský se těší na kompenzace 285.620 korun měsíčně. „Je to super, nemusím se ani zvednout od televize, jen tak dál,“ vzkazuje Čechům

ParlamentníListy.cz vydaly v sobotu materiál, v němž jsme popsali plánovanou výši dotací do lyžařský…