Nečas a další premiéři V4 poslali vysokým představitelům EU dopis

22.06.2012 15:14 | Zprávy
autor: ane, čtk

Řešit problémy v eurozóně tak, aby nenarušily evropský jednotný trh a konkurenceschopnost. Tak vidí budoucnost Evropské unie premiéři zemí Visegrádské čtyřky (V4), která momentálně zasedá v pražském Obecním domě. Svoji vizi sepsali a poslali nejvyšším zástupcům evropských institucí.

Nečas a další premiéři V4 poslali vysokým představitelům EU dopis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

"Nežijme v představě, že je možné oddělit eurozónu od EU. To, co se děje v ní, se týká všech. Eurozóna by o svých tématech neměla jednat sama, měla by komunikovat s ostatními, propojení je hlubší," uvedl po jednání slovenský premiér Robert Fico, jehož země jako zatím jediná z Visegrádské čtyřky platí eurem.

Dopis premiérů V4 je adresován prezidentovi EU Hermanovi Van Rompuyovi, šéfovi Evropské komise Josému Barrosovi a předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi. "Dopis shrnuje naše společné klíčové priority," řekl premiér Petr Nečas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

11:50 Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si v době, kdy jej vedl někdejší šéf Pirátů Ivan Bartoš, platil…