Nejsou vejce? Tak aspoň cyankáli. Proč soudruzi, běduje poslanec

18.02.2012 9:27 | Zprávy

TÝDEN S KOSKUBOU A KUBEROU Senátor ODS Jaroslav Kubera společně s poslancem ČSSD Jiřím Koskubou hodnotí uplynulý týden. Tentokrát změny v zaměstnávání cizinců, které začnou platit od července tohoto roku, i šanci nakupovat některé druhy léků v jednom druhu obchodních řetězců.

Nejsou vejce? Tak aspoň cyankáli. Proč soudruzi, běduje poslanec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii nastanou od poloviny tohoto roku i v Česku tvrdé časy. Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž vydalo všem krajským pobočkám úřadů práce nové pokyny v jejich zaměstnávání. V rámci nich nebudou úřady až na výjimky vydávat povolení k zaměstnání cizince na místo, na které není třeba mít středoškolské vzdělání.  Ptali jsme se tedy, zda je to z pohledu dvou mužů opačného politického spektra, dobrý krok k tomu, aby se u nás snížila nezaměstnanost?

Další hodnocení předchozích týdnů ZDE

„Co se nezaměstnanosti týče, nic to nevyřeší. On tu jejich práci a za ty peníze stejně nikdo moc dělat nechce. I když musím uznat, jak i já zjistil, že Ukrajinec za manuální práce na zahradě bere stále poměrně více, než mladý lékař v ústavní pohotovostní službě. Ale to není vina Ukrajinců,“ říká poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

A doplňuje, že jinak uznává, že ve všem by měl být pořádek. A tak by i dělník či dokonce řemeslník  měl být patřičně kvalifikován. „Tím však vůbec nemám na mysli povinnou maturitu či dokonce bakalářská studia. To je naprostá pitomost. Jenomže dochází někomu, že my za chvíli právě pro podobné hlouposti zde vůbec řemeslníky mít nebudeme? Jako kdyby výuční list nebyl dostatečně důstojný a úctyhodný doklad. Strašně krátkozraký pohled,“ myslí si Koskuba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

11:50 Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si v době, kdy jej vedl někdejší šéf Pirátů Ivan Bartoš, platil…