„Improvizace je nejvyšší míra připravenosti, což platí hlavně v Afghánistánu," řekla na úvod nezávislá novinářka Lenka Klicperová. Stalo se na debatě 'Afghánistán zpět pod Tálibánem', kterou pořádalo Centrum blízkovýchodních vztahů (PCMR) CEVRO Institutu. Tamní atrium bylo téměř plné.
Trojice s vlastními zážitky
Klicperová byla vlastně na domácí půdě, protože mimo jiné pracuje v týmu výzkumníků PCMR. Od roku 2010 byla v „Afghánu" několikrát a jejím hlavním tématem všude, kam se podívá, je postavení žen. Ve zmíněné zemi zpovídala ženské uprchlice v metropoli Kábulu, novinářky, letkyně, političky a tak dále a musela konstatovat, že za posledních dvacet let se v „Afghánu" postavení žen v mnohém zlepšilo. Na druhou stranu zmínila, že utečenecké tábory v Kábulu jsou ty nejhorší, které za svou bohatou kariéru spatřila. A proto se tak bezproblémově stávaly rekrutačním střediskem bojovníků, ale i sebevražedných útočníků pro hnutí Tálibán.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Afghánistán , CEVRO , válka , Tálibán , Zrno , Klicperová , Nadri
autor: Jan Rychetský
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…