„Jestli přijdou mohamedáni, budeme na Romy ještě vzpomínat.“ Konvička přizval Laďu Větvičku a řeč šla o „zvrhlé EU“ a skrytém nebezpečí

12.09.2018 13:05 | Zprávy

REPORTÁŽ „Hrozí pád do barbarství se vším nejhorším, co si dokážeme představit, a něco, co tady nebylo ne sto let, ale možná tisíc let,“ burcoval na besedě v kulturním domě Akord v Ostravě kandidát na senátora v obvodu Ostrava-Jih Martin Konvička. Varoval před rozkladem evropské civilizace kvůli islamizaci a prohlásil i to, že „Evropská unie musí být zničena“. Zároveň si ale pochvaloval, že máme na Hradě prezidenta, který spolu s opozicí a veřejným míněním „nutí premiéra hovořit drsněji než Konvička před pěti lety“. Protože „jakmile by se nám tady začali usazovat mohamedáni, tak bychom na Romy nostalgicky a s láskou vzpomínali“. Hostem večera byl populární bloger Ladislav Větvička, který připomenul další kandidáty „na Jihu“ a ptal se: „Je velký, fajný, tlustý, má sexy mozek, přišel z Prahy, zas tady leze, nevíme, co od něho máme čekat. Teď je tu nějaký Konvička, dobrá. České Budějovice jsou fajné město, proč do Ostravy?“

„Jestli přijdou mohamedáni, budeme na Romy ještě vzpomínat.“ Konvička přizval Laďu Větvičku a řeč šla o „zvrhlé EU“ a skrytém nebezpečí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předvolební billboard kandidáta do Senátu Martina Konvičky

„Myslel jsem, že provokujeme, informujeme občany, a že se tématu chopí nějaký politik profesionál a já budu dál zkoumat hmyz a dělat věci, které mě bavily,“ podotkl Konvička, který působí na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ke svému dřívějšímu působení v Bloku proti islámu.

Na začátek besedy v kulturním domě Akord v Ostravě popisoval, proč začal veřejně vystupovat. „Přišlo tzv. arabské jaro, další naprosto nejapná akce Západu, nejapný pokus západní politiky vměšovat se do událostí a ještě je zhoršit, a nejapná mediální reakce. Přišel rok 2013, parlamentní volby a prakticky žádný politik, i když pár výjimek bylo, ty věci neřešil; dělali, že to neexistuje, že se to k nám přiřítí, pokud vůbec, tak za deset let...“ upozornil. Pak připomenul rok 2015, kdy přišla migrační krize a už si začala veřejnost uvědomovat, že „jsme ve velkém průšvihu“.

„Tenkrát se nás establishment bál. Politický projekt se nepodařil, ale to se tak nedá úplně říct. Přispělo to ke zvolení prezidenta Zemana a k silné pozici Okamurovy SPD v Parlamentu, a hlavně o tématu začali mluvit úplně všichni. Takže dnes má primátorka Havířova za ČSSD velký plakát ‚Havířov bez migrantů‘,“ popisoval. Připomenul i svůj neúspěšný boj o křeslo senátora v Táboře. Vysvětlil, proč si dal chvíli pauzu a teď se rozhodl do politiky vrátit. „Senát je naprosto vítačský pořád. Systematicky vracejí pár dobrých zákonných předloh, které dostávají ze Sněmovny,“ upozornil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bývalá mluvčí na vnitru, teď novinářka. Napíše článek o Babišovi, Rakušan nasdílí. Objednáno?

9:45 Bývalá mluvčí na vnitru, teď novinářka. Napíše článek o Babišovi, Rakušan nasdílí. Objednáno?

Objednal si ministr Rakušan v Bruselu článek proti Andreji Babišovi? Sám expremiér to naznačuje a me…