Aféra: Strážník prý kradl v Albertu. Už to má důsledky, víme více

12.12.2017 10:51

Strážník městské policie, který se měl koncem listopadu pokusit krást v prodejně řetězce Albert na Václavském náměstí Olomoucké tvarůžky, bude propuštěn. ParlamentnímListům.cz to sdělila vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha a tisková mluvčí Irena Seifertová.

Aféra: Strážník prý kradl v Albertu. Už to má důsledky, víme více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo městské policie

Na incident městského policisty v jedné z prodejen řetězce Albert na Václavském náměstí jako první upozornil na svém kanálu youtuber Mike Pán, který je žertíky a provokacemi na adresu pražských strážníků nechvalně proslulý. ParlamentníListy.cz se rozhodly celou věc ověřit, a to proto, že video popisující údajný pokus o krádež osmi olomouckých tvarůžků z prodejny Albert, kterého se měl dopustit strážník městské policie, vypadá vskutku neuvěřitelně.

Jenže neuvěřitelné a absurdní se zřejmě stalo skutečností a realita tak doslova předčila fikci. V provozovně Albert na Václavském náměstí 21 se 19. listopadu totiž měl skutečně pokusit krást příslušník městské policie. Ten byl v té době v civilu a měl osobní volno. Strážníka měla údajně zadržet ochranka prodejny, přičemž byli na místo přivoláni příslušníci Policie České republiky, aby celou věc  vyšetřili. „Měl 1,61 promile, tudíž to možná bylo z chuti,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Mike Pán na otázku, proč se dotyčný muž údajně snažil sýr ukrást. „Údajně tam chodí nakupovat často,“ dodal.

Incident na dotaz potvrdila přímo vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha Irena Seifertová. „Městská policie byla vyrozuměna o tom, že jeden z jejích zaměstnanců byl v době svého volna zadržen ochrankou prodejny při údajné krádeži zboží,“ sdělila ParlamentnímListům.cz Seifertová.

Strážník bude vyhozen deset dnů před Štědrým dnem...

A podle toho, co nám řekla, bude mít pro dotyčného strážníka celý incident neblahé důsledky. „Městská policie rozhodně nechce ve svých řadách zaměstnance, kteří se dopouštějí protiprávních jednání, byť v době svého volna. Je to zcela neslučitelné s výkonem povolání strážníka. K 13. prosinci tak bude s dotyčným zaměstnancem rozvázán pracovní poměr,“ dodala k věci Seifertová. Na otázku, zda není příliš kruté vyhazovat strážníka pouhé dva týdny před Vánocemi, nám už tisková mluvčí neodpověděla.   

Celá věc by se nyní měla nacházet v prověřování ze strany Policie České republiky. „Do doby než bude prověřování ukončeno, nebude dotyčný strážník sloužit v přímém výkonu služby,“ upřesnila Seifertová pro ParlamentníListy.cz.

Tisková mluvčí řetězce Albert Barbora Vanko toho k celé situaci ParlamentnímListům.cz mnoho neřekla. „Děkujeme za vaše otázky. Bohužel nemůžeme sdělovat podrobnosti, neboť záležitost je v šetření policie, se kterou plně spolupracujeme,“ sdělila nám.

O ÚDAJNÉ KRÁDEŽI V ALBERTU NEJPRVE INFORMOVAL YOUTUBER:

To Policie České republiky byla sdílnější. „Mohu potvrdit, že jsme k takovému případu vyjížděli, kdy ho ještě stále prošetřujeme pro podezření z přestupku proti majetku a proti občanskému soužití,“ sdělil ParlamentnímListům.cz tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Že se jednalo o městského strážníka, ale Hulan nepotvrdil. „To, kde je osoba podezřelá z přestupku zaměstnána, nesmíme v souladu se zákonem komentovat,“ doplnil Hulan. 

„Mohu potvrdit, že dotyčný muž měl odcizit dvě balení této pochutiny," potvrdil ParlamentnímListům.cz mluvčí Tomáš Hulan informaci o údajném pokusu o krádež Olomouckých tvarůžků.„Zda je to v součtu 8 kusů, to opravdu netuším," doplnil. 

Vydával se za redaktora ČT...

Známý pražský youtuber Mike Pán (dříve známý jako Mikael Oganesjan) je svými videi, ve kterých si dělá legraci ze strážníků městské policie, nebo je provokuje, proslulý. Podle toho, co sdělil v rozhovoru ParlamentnímListům.cz aktuálně rovněž spolupracuje s veřejnoprávní Českou televizí

Informace ohledně incidentu městského strážníka a ochranky provozovny řetězce Albert na Václavském náměstí vylákal Pán z tiskové mluvčí Barbory Vanko v přestrojení. Právě za investigativního redaktora České televize se před ní totiž youtuber vydával. Navštívil rovněž inkriminovanou prodejnu a informace o činu získal přímo od místních zaměstnanců, přičemž jejich výpovědi zaznamenal na skrytou kameru.

„Youtuber Mike se za uvedení nepravdivých informací ke své osobě omluvil. Influencery (osoby ovlivňující veřejné mínění, ovlivňovače, např. právě youtubery, pozn. redakce), se kterými při komunikaci našich aktivit také pravidelně spolupracujeme, vnímáme jako osobnosti, které by si měly být vědomy svého vlivu na veřejnost a svým chováním a vlastními etickými standardy by měli jít příkladem,“ vysvětlila ParlamentnímListům.cz Barbora Vanko. „Omluvu youtubera oceňujeme, ale přesto jeho vystupování považujeme za neetické a nepřijatelné,“ doplnila, co si myslí o způsobu, jakým Mike Pán získal informace. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jonáš Kříž

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

17:59 V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

ČESKÉ KRIMINÁLY Jídlo je v kriminále vzácnost a dá se na něm dobře vydělat. Pokud ho vyměníte za tab…