Český exmuslim po masakru v Paříži pronesl hrozivá slova: Velmi brzy k tomu dojde i u nás!

07.01.2015 18:20

JINÝMA OČIMA „Velmi brzy k tomu dojde i u nás.“ Tato velmi vážná slova v souvislosti s teroristickým útokem na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži říká Lukáš Lhoťan, nakladatel, publicista a také exmuslim a konvertita ke křesťanství. Následovat podle něj bude řetěz dalších tragických událostí. Politici by se podle Lhoťana měli přestat bát „novodobé inkvizice“.

Český exmuslim po masakru v Paříži pronesl hrozivá slova: Velmi brzy k tomu dojde i u nás!
Foto: Archiv LH
Popisek: Lukáš Lhoťan utekl od islámu a dnes bojuje proti jeho extremistickým formám
reklama

Blesk z čistého nebe? Podle Lukáše Lhoťana, mimo jiné i zakladatele Česko-muslimského institutu, se situace dala předpokládat. „Já jsem to očekával. Takové nešťastné události budou jen přibývat. Velmi brzy k tomu dojde i u nás,“ uvedl Lhoťan pro ParlamentníListy.cz, který zároveň dodává: „Útok vyvolá také vlnu prohlášení různých muslimských obhájců, kteří budou tvrdit, že to nemá nic společného s Mohamedem a islámem, ale to je lež. Obávám se toho, že nebude možné donutit muslimy, kteří žijí v Evropě, aby se zamysleli nad některými částmi svého náboženství,“ dodal s tím, že za útokem je malá skupinka organizovaných lidí.

Úsilí bychom měli věnovat podpoření části muslimů, která chce reformovat islám

Také Lhoťan je přesvědčený o tom, že by se svět měl začít problematikou seriózněji zabývat. „Každá země má své řešení, univerzální neexistuje. Reálně se ale musí začít čelit masovému přistěhovalectví z muslimských zemí. Je nutné přestat chodit kolem horké kaše a tvářit se, že náboženské zdůvodnění těchto činů není,“ uvedl Lhoťan. „Je třeba věnovat skutečné úsilí výzkumu ideového zdůvodnění, tak podpoření té části muslimů, která se snaží islám reformovat a zbavit násilných prvků,“ dodal pro ParlamentníListy.cz.

Lhoťan: Z novodobé inkvizice mají politici strach více než z fyzického útoku

Vyjádřil se také k situaci na české politické scéně. „Část politických představitelů si na tomto tématu staví svou politickou kampaň a svou prezentaci před voliči. K reálným politickým krokům, které by se realizovaly, ale moc nedochází. Nejhorší je, že tohoto tématu se chytají zkrachovalí politici a velice málo politiků z hlavního proudu společnosti má vůbec odvahu se vyjádřit otevřeně,“ popsal bloger. „Oni se bojí, já tomu říkám novodobé inkvizice, ze strany multikulturalistů a obhájců islámu, kteří okamžitě začnou každého, kdo upozorní na to, že v islámu není všechno růžové, označovat za xenofoba, rasistu, neonacistu, což spoustu voličů, kteří nesledují politiku podrobně, může ovlivnit. Právě z této inkvizice mají politici strach více než z fyzického útoku,“ dodal.

Teroristům se podařilo z místa uniknout

Dvanáct mrtvých, devět zraněných, z nichž pět je v kritickém stavu. To je podle zatím dostupných informací tragická bilance útoku v sídle satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži. Podle svědků zabíjeli tři muži vyzbrojení kalašnikovem a podle agentury AFP měli i granátomet. Podle BBC útočníci při masakru křičeli „Allahu Akbar“. Úřady vyhlásily pro celou pařížskou oblast nejvyšší protiteroristický pohotovostní stupeň. Prezident François Hollande označil útok za „barbarský“ teroristický čin. Redakce satirického časopisu zaznamenala útoky už v minulosti. Mezi nimi nechyběla zápalná láhev nebo bombové výhrůžky. List vydal komiks o životě Mohameda nebo jeho karikaturu. Redakci v minulosti kritizovali muslimové, údajně měla urážet svými karikaturami jejich víru. Útočníkům se podařilo z místa uniknout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

5:10 Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY (IX. díl) Jak jsme v minulém příběhu slíbili, tak se dnes ještě jednou …