Čím větší suverenitu Češi měli, tím hůř dopadli, řekl Erik Tabery v přítomnosti Petra Robejška. A ten musel reagovat

07.06.2016 10:51 | Zprávy
autor: Radim Panenka

REPORTÁŽ Debaty nazvané „Bez politické korektnosti“ vede expert na mezinárodní otázky a zakladatel Institutu 2080 Petr Robejšek již několik měsíců. Většinou ovšem diskutoval s víceméně stejně názorově ukotvenými osobnostmi. Nyní si jako soupeře pozval šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. V čem se neshodli? A konala se slovní bitva? Více v reportáži ParlamentníchListů.cz, které byly na místě.

Čím větší suverenitu Češi měli, tím hůř dopadli, řekl Erik Tabery v přítomnosti Petra Robejška. A ten musel reagovat
Foto: Institut 2080
Popisek: docent Petr Robejšek při debatě s Erikem Taberym

Přednáškový sál v jedné z pasáží na pražském Václavském náměstí v pondělí večer hostil diskusi dvou výrazných tváří. Pořádající Institut 2080 v rozmluvě reprezentoval politolog a expert na mezinárodní otázky docent Petr Robejšek. Jeho výrazným názorovým oponentem byl novinář Erik Tabery z Respektu.

„Někteří z vás, kteří šli v pěkném počasí raději sem než do parku, možná čekali, že během debaty do sebe narazí dva světy, které jsou nesmiřitelné, a budou létat třísky. Ti, kdo to očekávají, budou asi zklamaní,“ nastínil docent Robejšek hned v úvodu, že ostré verbální střety se konat nebudou. Přestože prý oba mají rozdílné názory, umí diskutovat tvrdě, ale férově.

Diskuse tohoto typu vždy zahajuje Petr Robejšek svojí definicí, co je politická korektnost. Erik Tabery ale hned zkraje uvedl, že nezná, co to politická korektnost je. V českém prostředí prý žádná neexistuje, každý si tu může říkat, co chce. „A co okřikování, když prezident Zeman řekne, že tato země je naše?“ ptal se ho Robejšek. Tabery na to opáčil, že nešlo o žádné okřikování, ale o kritiku, která je navíc velmi mírná a je v menšině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…