„Tohle tedy není zrovna lehká otázka! Žijeme v době objevů, enormního rozvoje vědy a techniky, éry digitalizace. Ale je to podstatně jiné, než tomu bylo ve století devatenáctém! Tehdy ještě lidé zvládali vše sledovat. Uměli se z toho i radovat. Opravdový vzdělanec, vědec, cestovatel, byl elitou. Dnes na to máme spíše jisté blonďaté zpěvačky, modelky, herce, sportovce. Rozhodující však není ani tak jejich skutečný výkon či tvorba. Ale výše příjmů, počet skandálů, jejich mediální obraz,“ říká na toto téma ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz Koskuba.
A dodává, že jsme zaplaveni obrovským množstvím informací, ale neumíme se v nich orientovat. „Jejich kvantum už nezvládáme. Podstatné mizí mezi nepodstatným. Ona totiž i každá operační paměť standardního počítače má své limity. Natož mozek člověka. A tak si neradi připouštíme, že svým způsobem lidstvo „blbne“. Nepřipouštíme si, že za této situace jsme vystaveni pochopitelnému tlaku, kdy snadněji přijímáme hlavně to, co se do nás natluče. Pokud možno rychle a snadno. Na to máme třeba reklamy, ale hlavně média. Mimochodem, dříve ke gentlemanovi i střední vrstvě patřily noviny. Dnes civíme hlavně na TV, či monitor počítače, tabletu, chytrého telefonu. Spíše než o kvalitní a důsledné zpravodajství horlivého zaníceného novináře jde o senzaci, show či bulvár. Nejlépe vše dohromady. A o to taky jde. Masírováni jsme nepřetržitě. Žijeme v epoše „mediokracie“. Pozitivního je pomálu, zato katastrofy táhnou,“ konstatuje dále poslanec Jiří Koskuba.
A dodal, že kapitalismus opravdu prodělává svou těžkou a vleklou krizi. Nůžky mezi bohatými a chudými se nepředstavitelně rozevírají. Střední třída chudne a mizí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová