Další informace o firmě, kterou se starosta za Zelené rozhodl prodat. Pouze na PL

24.11.2017 7:35 | Zprávy

ParlamentníListy.cz jako první médium přinesly informaci o detailech plánovaného prodeje společnosti 4-Energetická. Ta patří ze sta procent Praze 4 a dle našich zjištění je prozatím jediný zájemce o její koupi: Pražská teplárenská, která je spojována s Danielem Křetínským.

Další informace o firmě, kterou se starosta za Zelené rozhodl prodat. Pouze na PL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Pojítko mezi Teplárenskou, 4-Energetickou a Prahou 4 může být také v podobě tamního zastupitele Antonína Lébla. Ten si mimochodem v orgánech Teplárenské a PT Real Estate, a.s. může přijít na miliony korun ročně.

4-Energetická, a.s. spravuje řadu zajímavého majetku. Jde o kotle, kotelny, dálkové rozvody. Sečteno a podtrženo, firma má hodnotu vyšší než 100 milionů korun. Ovšem nabídka, která doposud leží na stole, se má pohybovat kolem 25 milionů. „A to je něco, co je nepřípustné,“ sdělil náš zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. „Pan starosta kolem toho hodně zuří a pracuje, ale nemyslím si, že by zastupitelé pro tento jeho záměr zvedli ruku,“ dodal.

Naše redakce samozřejmě oslovila všechny zastupitele Prahy 4, aby se k našim zjištěním vyjádřili. Někteří tak učinili, jiní ne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pojď si zaš*kat.“ Wollner prohrál soud s Markétou Dobiášovou

10:33 „Pojď si zaš*kat.“ Wollner prohrál soud s Markétou Dobiášovou

„Každá sranda něco stojí.“ Tato svá slova si dnes může připomenout bývalý šéf Reportérů ČT Marek Wol…