Fotograf Saudek: Češi jsou šťastní, jen se za to stydí. Nikdo tu nehladoví

26.04.2012 4:38 | Zprávy

Známý fotograf Jan Saudek je přesvědčený, že Češi jsou v podstatě šťastní, jen se za to stydí. Podle něj nemají opravdu pádné důvody k nadávání. S úsporami má podle něj ministr financí Miroslav Kalousek pravdu. Saudek je znechucený, že v Česku se nenosí hrdinství. Také se obává, že v budoucnu je velmi reální válka mezi muslimskou a křesťansko-židovskou civilizací.

Fotograf Saudek: Češi jsou šťastní, jen se za to stydí. Nikdo tu nehladoví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Saudek, světoznámý fotograf

Přestože na televizi se Jan Saudek nedívá, protože podle něj masíruje mozky, informace shromažďuje rád. „Já jsem rád dobře informovanej. Víte, když se řekne třeba o prezidentovi, že je homosexuální, tak já už to dávno vím, to stačí cit,“ řekl Saudek pro ParlamentníListy.cz s tím, že vše to podstatné se dozví ze svého okolí.

Kalousek má podle mě pravdu

Už před sobotní demonstrací odborů pro ParlamentníListy.cz vyjádřil svůj nesouhlas s podobnými akcemi. Na nich ocenil jen to, že se nacházíme ve zřízení, kde demonstranty nikdo nemlátí po hlavách, tak jak tomu bylo kdysi.

Podle něj stát šetřit musí. „Já pana Miroslava Kalouska osobně neznám, akorát mě jednou zdravil z auta: Pane Saudek co vy tady... A já jsem říkal ááá, panstvo, vrchnost a klaněl jsem se až k zemi. Ale osobně si myslím, že on má pravdu. To je přeci blbost. Kde vzít všechny ty peníze, všem vyplácet, kteří to požadují? Jsem tím nepopulární a je mi to jedno,“ reagoval Saudek na dotaz redakce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…