John je politický trosečník. Promarnil potenciál a je směšný

16.04.2012 20:32 | Zprávy

Současný šéf Věcí veřejných Radek John byl svého času jedním z nejpopulárnějších politiků. Po řadě faux pas a skandálů v jeho straně je ale stále pravděpodobnější variantou, že ve své pozici skončí. Podle politologa Jiřího Peheho je ale nepodstatné, v jakých politických funkcích John je či není. Jde prý o ztroskotance, který už nemá, jak se z pomyslného popela zdvihnout.

John je politický trosečník. Promarnil potenciál a je směšný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John na zasedání VV

Šéf Věcí veřejných Radek John sice v čele strany stojí už téměř tři roky, obecně je však pokládán za jejího spíše jen formálního než skutečného lídra. V souvislosti s aktuálními kauzami kolem partaje a také radikálně upadajícími preferencemi se ale hovoří i o tom, že by i v této funkci měl skončit.

John to "doklepe". Co dál?

Po jeho rychlé cestě na politický vrchol (kromě šéfa VV a poslance byl také ministrem vnitra a místopředsedou vlády) by ale jeho "odstranění" z pozice lídra strany mohlo zapříčinit jeho politickou smrt.

"Doklepal" by svůj ještě dva roky trvající poslanecký mandát a z politiky se stáhl, nebo by v případě svého odchodu z čela Věcí veřejných mohl mít jiné politické ambice? Třeba ty hejtmanské, o kterých hovoří někdejší šéf resortu dopravy, Vít Bárta?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…