Kiosky práce zažily ve středu svoji premiéru. Ve 12 městech

27.02.2014 14:30

Je to dobrá zpráva. Po více než dvou letech odkladů a výběrových řízeních byly ve středu spuštěny hned ve 12 krajských městech takzvané kiosky práce. Ty mají za úkol po 24 hodin denně pomáhat lidem při hledání uplatnění další formou. Nápad přitom vznikl v závěru roku 2011 v hlavě šéfa Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka.

Kiosky práce zažily ve středu svoji premiéru. Ve 12 městech
Foto: rep
Popisek: Šéf Asociace samostatných odborů ČR Bohumír Dufek

„Jejich provoz bude 24hodinový, umožňuje jim to jejich umístění v prodejnách supermarketů Tesco. Lidé si tam přijdou nakoupit a ještě budou mít možnost při té příležitosti se porozhlédnout po nějakém dalším uplatnění - samozřejmě ale i třeba po tom, zda nehledá práci zrovna někdo, koho potřebují do své firmy. V úterý byla instalace dokončena, ve středu již všechny fungovaly - i když zatím ve zkušebním provozu, proto nelze zatím říci, jaký je o ně zájem, kolik lidí k nim přišlo. Je jisté, že to bude chtít také nějaký čas, aby tato možnost vešla do povědomí, ale osobně mám radost, že se to vše nakonec přece jen podařilo," řekl ParlamentnímListům.cz šéf samostatných odborů (ASO) Dufek.

Zmiňované kiosky budou fungovat jako terminály

Již v minulosti prozradil redakci Dufek i detaily toho, jak budou moci lidem kiosky pomáhat. „Budou vzájemně propojené, zájemci o práci v nich budou moci hledat nabídky práce ve svém oboru i regionu – i oni sami se zde budou moci nabízet jako pracovní síla. Bude to takový portál, ve kterém lidé najdou všeobecné informace o zaměstnavatelských poměrech i informace sociálně právního charakteru. Navíc plánujeme, že oslovíme firmy všech velikostí s tím, aby nám případně dodávaly informace o tom, když budou aktuálně nějaké zaměstnance na nějaké pozice hledat. Osobně věřím, že to řadě lidí pomůže," poznamenal šéf ASO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

12:05 Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani…