Most ve Vilémově, který zabil dělníky, nebyl třetím zříceným. Tady je zamlčený důkaz

05.09.2014 13:25

FOTO V obci Vilémov na Havlíčkobrodsku se ve čtvrtek odpoledne zřítil silniční most. Smrt v jeho troskách našli čtyři lidé. Záhy se začaly objevovat informace, že jde již o třetí most, ve kterém figurují jisté firmy. ParlamentnímListům.cz se ozval muž, který tyto informace popírá. Mostů, které se zřítily, nebo staveb tohoto druhu bylo ještě o jednu víc. Jenže ten jeden most se podařilo ututlat. Náš čtenář k tomu dodal i fotodokumentaci.

Most ve Vilémově, který zabil dělníky, nebyl třetím zříceným. Tady je zamlčený důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Autorizovaný inženýr geotechnických prací a odborník v přezkušování stavebních dozorů Jiří Šmíd je značně znepokojen informacemi, které v posledních hodinách pronikly do médií.

„Víte, ono se mluví o tom, že to byl třetí most, který spadl. Já však vím, poněvadž jsem to na vlastní oči viděl, že ty mosty byly čtyři. Jeden, o kterém se nemluví a nepsalo, poněvadž se to podařilo ututlat, byl pěší lávkou a spadl v roce 2007. Jen proto, že dělníci byli v té době na polední přestávce na obědě, se to obešlo bez zranění či ztrát na životech,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Šmíd.


Most před havárií


Havarovaný most

Most padal i u Neředína. Mlčelo se prý však...

Dle informací, které redakci sdělil, šlo o pěší lávku u obce Neředín přes dálnici R35. „Přetrhly se tam kotvy a lávka spadla. Stalo se to v srpnu roku 2007. Velmi zarážející je to, kolik takových neštěstí se však v horizontu pouhých pár let stalo a stále nejsou zřejmě hlavní viníci dopadeni a potrestáni,“ doplnil ještě Šmíd. Ten se při své činnosti setkal i s Miloslavou Pošvářovou, která je též velmi kritická ke způsobu provedení silničních a dálničních staveb u nás, k jejich kvalitě – stejně jako ke kvalitě prací na budovaných mostech. Vzhledem k tomu, že jí její ostré vystupování proti řadě mocných a vlivných firem přineslo kariérní propad, rozhodla se nevzdat to a kandidovat na podzim do Senátu. Jiří Šmíd, jakožto odborník ze stejné oblasti, jí v jejích snahách pomáhá a pracuje nyní v jejím volebním týmu.

Aktuální neštěstí ve Vilémově zasypalo do sutin původně celkem šest lidí, dva přežili. Jde o most přes místní potok na silnici II/34, který se momentálně opravuje.

Rekonstrukce tohoto mostu začala o prázdninách. Hlavními dodavateli prací jsou firmy M - Silnice a Strabag, jedním ze subdodavatelů je pak firma Bögl & Krýsl. Ta v minulosti figurovala i u případů spadlých mostů ve Studénce a u Kuriman na Slovensku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Alena Hechtová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

12:34 Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

ANKETA Protiruské sankce poškozují české firmy. Shoduje se na tom velká část politiků, kteří reagova…