Na sobotní protivládní megademonstraci se chystají stovky policistů

18.04.2012 16:40 | Zprávy
autor: pas, čtk

Pražská policie připravuje bezpečnostní opatření kvůli pochodu odborářů v sobotu 21. dubna. Vedení odborů očekává účast nejméně čtyř desítek tisíc lidí, kteří vyrazí demonstrovat od Domu odborových svazů na Václavské náměstí a k Úřadu vlády. Na akci se chystají stovky policistů, situaci pohlídá ze vzduchu také posádka vrtulníku, sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Na sobotní protivládní megademonstraci se chystají stovky policistů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Demonstrace Holešovské výzvy na Václavském náměstí

"Bezpečnostního opatření se zúčastní antikonfliktní tým a další složky policie. Prioritně se zaměří na dopravu a v případě potřeby provedou na nezbytně dlouhou dobu odklon vozidel," napsala mluvčí v tiskové zprávě.

Magistrála bude v poledne uzavřena

Shromáždění vyrazí od Domu odborových svazů na Žižkově a poté přes magistrálu a Opletalovou, případně Jindřišskou ulicí na Václavské náměstí. Kolem poledne bude proto uzavřena magistrála ve směru na Prahu 4. "Chtěli bychom vyzvat všechny motoristy, pokud je to jen trochu možné, aby nejezdili do centra Prahy a raději použili okrajové komunikace. Účastníkům doporučujeme, aby vozidla nechávali na záchytných parkovištích na okraji města a pro další dopravu použili městskou hromadnou dopravu," dodala Kropáčová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…