Pravicový filozof stírá Kalouska i Kellera: Socialisto, marxistický fanatiku

08.07.2012 12:15 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Levicový sociolog Jan Keller často tvrdě kritizuje současnou vládu, že její politika uvrhne spoustu lidí v naší zemi do bídy a vrstvy bohatých by prý rády zlikvidovaly střední třídu, která si „žije nad poměry“. S tím však zásadně nesouhlasí pravicový filosof Miloslav Bednář, který takovou rétoriku připisuje Kellerově údajně marxistickému fanatismu.

Pravicový filozof stírá Kalouska i Kellera: Socialisto, marxistický fanatiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek věnuje peníze na charitu

Miloslav Bednář, který v současné době pracuje v Akademii věd České republiky a přednáší na několika vysokých školách a také bude rovněž kandidovat do Senátu, sice často kritizuje současnou vládu, avšak z pravicových pozic.

„Zvýšení daní ve formě DPH je trapný, až malicherný krok. Důraz by měl být podle mě na individuální spoření. Řešit to zvýšením daní je selháním pana Kalouska. To je právě vliv Kalouska. V tom je tedy lidovec neboli socialista, že si myslí, že opravdu vybere tím víc peněz, čím více zvýší daně, což je nesmysl,“ řekl před časem Bednář.

To ukazuje například Lafferova křivka, kdy čím jsou vyšší daně, tím je menší motivace podnikat a tím je vyšší sklon plátců daně dělat daňové úniky. "Takhle tupě aritmeticky to nevychází, jak to plánuje Kalousek. Je potřeba počítat s psychologií a přirozeným chováním lidí. Je to přesně naopak, čím nižší daně, tím se více podpoří podnikavost a nakonec je větší reálný výběr i při nižší percentuální daňové sazbě,“ kritizoval dříve Kalouska a nyní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dokonce říká, že měl už dávno odstoupit nebo být odvolán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…