Pražský magistrát zastavil financování polofunkčního systému za stamiliony

30.01.2012 20:36

Hlavní město se opět řítí do finančního průšvihu. Kvůli sjednocení agendy městských částí zavedla informační systém Proxio, který ovšem podle zaměstnanců není zdaleka tak efektivní, jak by množství vynaložených prostředků napovídalo. Město už do polofunkčního systému investovalo už tři čtvrtě miliardy korun.

Pražský magistrát zastavil financování polofunkčního systému za stamiliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy
reklama

Systém Proxio od společnosti Marbes Consulting měl sjednotit agendy magistrátu s městskými částmi a dalšími organizacemi. Program je ale nedodělaný a základní požadavek na propojení systémů neplní.

"Původní myšlenka byla dobrá, bohužel její realizace pokulhává,“ uvedla pro server iHNed.cz radní pro IT Eva Vorlíčková.

Zavedení a licence mají městské části zdarma. Samotný provoz ale přináší další servisní náklady. Zaměstnanci, kteří mají možnost srovnání, v systému prý nevidí žádný přínos a náklady považují za přemrštěné.

Ruší další tendery

Městská rada kvůli spornému projektu zrušila dva ze tří stamilionových tenderů, které kvůli Proxiu loni vypsala. Do výběrového řízení se totiž přihlásil jediný uchazeč – společnost Marbes Consulting.

Ředitel odboru informatiky Martin Vimr, který zakázky vypsal, považuje náklady na systém za přiměřené. „Dnes na něm pracuje zhruba čtyři tisíce lidí. Dříve každá městská část používala svůj systém, ovšem podle mě je správnou cestou sjednocování. Navíc peníze za implementaci jednotného systému neplatí městské části, ale magistrát,“ uvedl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byli jsme s ruským opozičníkem. Mluvil o Rusku... A najednou od vedlejšího stolu přišla bouře

11:26 Byli jsme s ruským opozičníkem. Mluvil o Rusku... A najednou od vedlejšího stolu přišla bouře

Sáhnout do sršního hnízda, to je jako se v Rusku bavit o problematice LGBT. Pro Západ jako by nebylo…