SMS o Šlachtovi: „Ta svině toho ví strašně moc, může to bejt fatální!" Brněnská ODS

28.03.2021 5:10

Hnutí Přísaha Roberta Šlachty a Tomáše Sochra začíná nabývat na síle. Na Facebooku někdejšího bosse ÚOOZ sleduje přes 60 tisíc lidí a velký ohlas mají i jeho příspěvky. ParlamentníListy.cz navíc měly možnost promluvit s mužem z Brna. S podnikatelem na pomezí zákona, s nímž hovoříme pravidelně. Byl to on, kdo nás v minulosti upozornil na manýry šedé eminence ODS, exministra spravedlnosti Blažka. Řekl nám toho dost taky o hnutí ANO. „Manipulovatelným“ exprimátorem Vokřálem počínaje a silným Faltýnkem „s neskutečnou láskou k penězům“ konče. Nyní přešel na Roberta Šlachtu.

SMS o Šlachtovi: „Ta svině toho ví strašně moc, může to bejt fatální!" Brněnská ODS
Foto: repro FB, tan
Popisek: Mobil, ilustrační foto

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7333 lidí
„Moc dobře si ho pamatuji ještě z doby, kdy měl melíry a honil fetky z Rakouska nebo Polska, myslím, že měl i dost pěkný náušnice," svěřil se tento muž. Dodejme, že několik let trávil v kriminálu. O této kapitole však odmítá hovořit. „Nemá smysl se vracet. Tlustá čára, konec," řekl.

Naší redakci se tentokrát ozval sám. Nestává se to. Příčinou jeho nenadálé aktivity je právě Robert Šlachta.

„Dostaly se ke mně určité SMS (redakce je viděla), kde se Šlachta dost řeší," přiznal.

Z dalšího rozhovoru, vedeného v pátek večer, vyplynulo hned několik skutečností. Z hlediska médií se dají označit jako těžko ověřitelné, leč snadno uvěřitelné.

První SMS, které se mají šířit mezi vybranými členy jihomoravské ODSky, cílí na hnutí ANO. To je podle těchto zpráv mrtvý soupeř. „Nemá smysl se ANO zabývat. Babiš už není soupeř, jeho lidi tady, to je pomocná škola. Buď se bojí, nebo poskakují, jak se píská, zbytečná debata, stojí za Faltýnkem, se kterým je řeč," uvedl tento náš zdroj.

Zpět k SMS uvedené v nadpisu článku.

Ta zpráva totiž skutečně existuje. Náš zdroj ji dostal od vysokého funkcionáře a měla mít jediný smysl. Zjistit, co všechno má Robert Šlachta v plánu, kterým směrem se vydá. „Ta svině toho ví strašně moc, může to bejt fatální!" zní přesná citace dotyčného vzkazu.

Náš zdroj ho následně rozvedl.

„Šlachta je sice mrtvej policajt, ale živej chlap. Jelikož není blbej, pamatuje si ráfky (informátory), dost lidí mu dluží, jemu nedá zabrat sehnat si stopy, důkazy, škádlit kluky kolem Blažka, to je jasné, že? Panuje kolem toho obava, ne? Protože s ČSSD se hovořit dá, lidovci jsou cajk, s nimi to je hračka odjakživa. STAN neznám, těmi se tady nikdo moc nezabývá a Piráti vůbec neví, jak to chodí, připosrané děti. Ale ODS se zabývá tím, co může Šlachta zjistit a s čím může vystřelit do novin," pokračuje nejmenovaný muž, jehož identitu bezpečně známe.

Z jeho slov vyplývá jediné. Krom zjevného despektu vůči Robertu Šlachtovi je to i nevyslovený strach z formovaného hnutí Přísaha. „Parta policajtů s historickou pamětí je problém. Navíc tam má toho Komárka, což je těžká osobnost," doplnil dále.

Jiří Komárek byl šéf ostravské expozitury ÚOOZ. Po neslavné policejní reformě v roce 2016 odešel. Teď chce sloužit pravdě a pořádku v Přísaze Roberta Šlachty.

„To je on. To není úplně normální člověk, a že jsem magorů zažil v podnicích dost, jeho taky," dodává. Ani zde ovšem nechce být konkrétní.

Podpora Přísahy v Klatovech, zdroj: FB R. Šlachty

Anketa

Je vám líto, že Klaus ml. odešel z politiky?

53%
22%
hlasovalo: 11764 lidí
„Chci říct, že modrý kluci od nás dostali strach. Přitom se dost dlouho nebáli ničeho. Všechno se vždycky nějak dohodlo, všude byl klid. Ke Šlachtovi zkouší najít cestu, zatím se jim to nepodařilo, ale hledají cestu ke společné řeči, to mi sami řekli," uzavřel.

Na okraj tohoto rozhovoru připomeňme, že hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty požádalo o registraci na ministerstvu vnitra. Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se svými spolupracovníky donesl na úřad petiční archy s více než 19 tisíci podpisy. Hnutí se chce účastnit letošních podzimních sněmovních voleb.

„K dnešnímu dni máme 19 127 fyzických podpisů. To je pro nás něco naprosto úžasného,“ řekl Šlachta novinářům. Hnutí podle něj pro jejich sebrání zřídilo 120 petičních míst. Bývalý policista zahájil kampaň na konci ledna, zaměřil se na setkávání s lidmi po celé zemi a na pravidelné online vystoupení na internetu.

ParlamentníListy.cz se podívaly také do diskusí u Šlachtových příspěvků na Facebooku. Pokud je jeden převládající prvek, pak aktivita dobrovolníků, kteří často vyvěšují plakáty Přísahy na své ploty a domy. Podobný fenomén se přitom vyskytuje jen zřídkakdy.

V následujících týdnech je navíc reálné, že se Přísaha poprvé objeví v průzkumech veřejného mínění.

Vysoký Újezd

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jíst bez masa. Šetřit.“ Výbuch poučování diváků TV Nova. To dopadlo

11:24 „Jíst bez masa. Šetřit.“ Výbuch poučování diváků TV Nova. To dopadlo

Herního vývojáře a bojovníka za svobodu slova Daniela Vávru velmi pobavil Zelený týden na televizi N…