Senátor vyhrál v boji s Klausem. Vést školu ale nesmí

12.04.2012 11:56

Senátor Miroslav Krejča, který před časem přerušil členství v ČSSD a soudil se jako rektor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE) proti odvolání prezidentem Klausem, uspěl. Jako ředitele školy ho ale nechtějí.

Senátor vyhrál v boji s Klausem. Vést školu ale nesmí
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Václav Klaus přednášel na Žofínském fóru

 

Senátor za Písecko a Strakonicko Miroslav Krejča teď chce, aby jeho případ znovu otevřelo ministerstvo školství, a to i s účastí budějovické techniky. Její vedení to ale odmítá.

Václav Klaus odvolal Krejču z čela VŠTE na návrh jejího akademického senátu. Z jedenáctičlenného senátu bylo pro odvolání tehdejšího rektora po půl roce ve funkci osm členů. Předsedkyně senátu zdůvodňovala v listopadu 2008 jeho odvolání špatným řízením školy.

Krejča považoval od začátku své odvolání za neodůvodněné. Pak se proti odvolání prezidentem i školou začal soudit. Pražský soud mu dal za pravdu. Rozsudek ale ještě není pravomocný, prezident se proti němu může odvolat.

"Samozřejmě, že prezident může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ale záleží na tom, jak bude rozsudek odůvodněn. Poté, co dostanu pravomocné rozhodnutí soudu, požádám ministerstvo školství, aby svolalo jednání, na němž budou jeho zástupci, VŠTE a já," řekl pro ParlamentníListy.cz exrektor a senátor Krejča.

Krejča doufá, ministerstvo určí, kdo na budějovické technice nese za co odpovědnost v posledních třech letech.

"Zatím o návratu neuvažuji. Nejdřív chci znát odpovědi na otázky, kdo za co odpovídal a v jakém stavu VŠTE je nyní. Pak nejspíš budu zvažovat, jak se k tomu postavím.

Vedení školy se nechce ke kauze vyjadřovat. Prý se ani neúčastní jednání na ministerstvu. Krejča již není zaměstnancem školy. A jako rektora jej prý zpět nechtějí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Radek Kraus

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jenže se ukázalo, že jsou to šm*jdi.“ Pravda o Tečce, co tečkou není

10:52 „Jenže se ukázalo, že jsou to šm*jdi.“ Pravda o Tečce, co tečkou není

„Komunikačně to tedy bylo skvělé... jen v trochu špatném kontextu a realitě,“ okomentoval slogan sli…