Sobotka začal kariéru podvodem. Andrej Babiš před lidmi rozjel něco, co nemá obdoby

09.05.2017 6:40 | Zprávy
autor: Václav Fiala

REPORTÁŽ Beseda s ministrem financí Adrejem Babišem, původně avizovaná k mezinárodní politice, se v Plzni zvrtla do nekonečné diskuse kolem daňových přiznání, dluhopisů a odposlechů. Podle předsedy ANO jej pravděpodobně sleduje a monitoruje údajně rokycanská agentura na popud Milana Chovance. Na přetřes se tu dostal také titul ministra vnitra z plzeňských práv. Na adresu premiéra Sobotky padala nejen ostrá slova ohledně privatizace OKD, ale také k jeho údajným „černým duším“ v mateřské sociálně demokratické organizaci. „Vyznamenalo“ se zde rovněž pravicové mládí z ODS při diskusi o EET a kominících. A nebyl by to Andrej Babiš, aby několikráte „nenakopl“ Miroslava Kalouska…

Sobotka začal kariéru podvodem. Andrej Babiš před lidmi rozjel něco, co nemá obdoby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přednáška ministra financí Andreje Babiše na Vysoké škole ekonomické na téma Fiskální a daňová politika

,,Obávám se, že informace, které se dostávají do éteru, nejsou pravdivé,“ uvedl na samý začátek šéf hnutí ANO. „Kmotři řídili přes milenku premiéra celou zemi a to byla ODS; a dnes jsou jiní kmotři na ČSSD, kteří řídí tuto zemi, oni jsou ta oligarchie. V roce 2013 jsme skončili jako druzí a ten den byl lánský puč. Prý je to tak normální v politice, prý se to tak dělá. Je to neskutečná špína a prý jsem s tím měl počítat. Já jsem nepočítal a je to symbolika, že jsem v Plzni. Tady jeden pán, ministr vnitra, podle některých informací – já na to nemám důkazy – údajně si najal nějakou agenturu, která mě delší čas sleduje a odposlouchává. To se neřeší. A jen se řeší ten obsah schůze, který je sestříhaný, je to zmanipulováno… to načasování je velice podivné. Mně se vyčítají nějaké věci, ale ty se vůbec netýkají mého působení v politice.“

Danit nebo nedanit?

„Česká republika skončila v loňském roce na druhém místě, co se týká rozpočtu a zadlužení,“ pochvaloval si Babiš. „Vybrali jsme stovky miliard daní. Daří se nám, investujeme, máme se dobře. V zahraničí jsou zděšeni, co se tady děje. Proč premiér naší vlády, o které tvrdí, že je úspěšná, likviduje práci ministrů. My jsme šli do vlády s ČSSD, protože tak to vyšlo. Dnes pan premiér odvolává mne. Proč neodvolá ministryni školství, kde zasahovala policie a blízký přítel Karel Březina byl jejím poradcem? Je tam údajně korupce. To se neřeší, protože to nevyhovuje.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…