V kauze Parkanové to vře. Policejní rada si stěžuje na právníka Sokola

27.09.2013 11:48 | Zprávy
autor: adr

Napětí mezi vyšetřovatelem kauzy CASA a hlavní podezřelou exministryní Vlastou Parkanovou graduje, píší Lidové noviny. Policejní rada Jiří Mazánek si u advokátní komory stěžoval na právníka Parkanové Tomáše Sokola.

V kauze Parkanové to vře. Policejní rada si stěžuje na právníka Sokola
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Parkanová

Mazánka k jeho kroku přiměl spor o to, zda má Parkanová nárok zveřejnit na svoji obhajobu kompletní výslechy ze spisového materiálu. Policejní rada Sokolovi vytýká, že i když byly citlivé údaje ve zveřejněných dokumentech začerněné, lze se k nim díky počítačovým programům dostat. Tím prý mohl porušit povinnosti advokáta.

Nenechá se zastrašit

Sokol s Parkanovou ale kontrují. "Domníváme se, že ve stížnosti vyšetřovatel sám nedovoleně užil osobní údaje získané při výkonu veřejné správy," vzkázala LN exministryně. Už dříve uvedla, že se nenechá kroky druhé strany zastrašit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ptal se vás někdo na názor jako ministra obrany?

Myslím na zapojení do PURL. A jestli jste byl proti a přesto v ní jsme, tak k čemu jako ministr jste, když váš hlas nemá žádnou váhu jako třeba při jmenování nového náčelníka armády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…