Z Brna nedohlídnete, pane Fialo. Tady máte brýle, abyste viděl, co dělá ODS v Plzni

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

06.02.2022 13:06 | Kauza

Babiš je zloděj, okrádá republiku. Podobné, a ještě mnohem barvitější vzkazy byly vidět na transparentech, na sociálních sítích a během řady demonstrací. Důkazy sice chyběly, ale informace se šířily dál. Rozhodli jsme se podívat na dění v krajích, kde ANO rozhodně nevládne. Začínáme na Plzeňsku.

Z Brna nedohlídnete, pane Fialo. Tady máte brýle, abyste viděl, co dělá ODS v Plzni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Jurečko

Před volbami do Poslanecké sněmovny Plzeňský kraj uspořádal v Klatovech koncert jako poděkování pracujícím v první linii. To je jistě chvályhodná činnost, ale i ta by měla mít své jasné parametry.

„My, zastupitelé kraje, jsme byli uvedeni v omyl, když nám bylo řečeno, že se jedná o charitativní akci,“ sdělil redakci předseda Klubu krajských zastupitelů ANO + nezávislí Petr Vanka.  Krajský úřad za koncert zaplatil víc než milion korun.

Částka v takové výši by ovšem musela být schválena dle Směrnice Rady Plzeňského kraje o zadávání veřejných zakázek. To se v tomto případě nestalo.

„Tady došlo k hrubému porušení, nebylo zrealizováno výběrové řízení na dodavatele, zakázka byla uměle rozdělena tak, aby ji mohl neoprávněně podepsat úředník Plzeňského kraje. O realizaci koncertu nerozhodla ani rada ani zastupitelstvo,“ popisuje Vanka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Paní senátorko

... píšete, že pan Okamura nereprezentuje vaše postoje. A to si představte, že ODS a vůbec celá minulá pětikoalice nereprezentovala postoje mnoha a mnoha voličů! Našlo by se toho mnoho, co pětikoalice prováděla proti vůli voličů! Přesto jsme museli počkat, až volby sjednají nápravu! Nebylo by namíst...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Návštěva Ondřeje Vetchého stále obestřena tajemstvím

19:30 Návštěva Ondřeje Vetchého stále obestřena tajemstvím

Zapojil se tehdejší ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček do převozu dronů Nemesis na Ukrajinu? Zdr…