S následky pandemie v obcích museli v předešlých týdnech bojovat zejména starostové. Dobré skóre si tak možná můžeme připsat i proto, že radnice mnohde vedou bývalí vojáci.
„Já jsem to zvládl naprosto v pohodě. Na rozdíl od některých občanů, kteří do mě stále ryli, že neděláme to či ono. Prostě jsou nějaké postupy…,“ reagoval starosta Brandýsa nad Labem Vlastimil Picek na dotaz redaktorky, zda obce s vysloužilými plukovníky a generály v čele se s nouzovým stavem poprali lépe než většina nepřipravené veřejnosti.
Bývalý náčelník generálního štábu české armády, který rovněž chvíli vedl resort obrany, poukazuje, že není jedinou „armádní šarží“ v naší republice, která je připravena v čele obecního úřadu řešit krizové situace. Padla tak jména jako generál Rostislav Kotil ve vedení obce Letkov, bývalý velvyslanec v Indonésii Jaroslav Veselý zakotvil jako starosta v Rané u Loun, generálporučík František Padělek pro změnu v Roudnici nad Labem a další.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Lucie Bartoš