Znechucený ódéesák zašel v Plzni do Bártovy kavárny. A začal mluvit

27.07.2013 9:55

Občanská demokratická strana se propadá stále na hlubší a hlubší dno. Dokazují to další kauzy z regionů, ale také hysterické chování řady jejích vrcholových členů. Nepředvídatelně reagují i ti, kteří dříve stáli poněkud stranou.

Znechucený ódéesák zašel v Plzni do Bártovy kavárny. A začal mluvit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Jakoby skandálů nebylo dost, objevují se nové a nové informace. Praktiky některých kmotrů se podle účastníků debat Bártovy Politické kavárny dají přirovnat k ruské mafii. "Vynucování loajality je tady úplně normální," říká známý odeesácký kverulant Michal Drabik. " Pomalu každý druhý zaměstnanec je v plzeňských hospodách patřící Petru Štruncovi člen ODS a pokud možno ještě OSVČ."

Podle slov účastníků pátečních sezení v Politické kavárně nedaleko plzeňského náměstí je Štruncova větev ODS „akčnější a bezskrupulózní“, na rozdíl od Romana Jurečka, jenž je v tomto smyslu nad věcí a do špinavých praktik se nemíchá. Řada členů ODS se za jednání svých bossů stydí, ale bojí se „pozvednout hlas“. Říká se, že chodit do Bártovy Politické kavárny je pro členy ODS zakázáno, přesto tam někteří „ilegálně“ chodí – alespoň si poslechnout opozici a nebo – to zvláště v případě mladších ročníků – „na výzvědy“. V tom jsou podle Drabíka velmi akční právě mladí konzervativci.

Němcová se změnila, někdo ji tlačí…

Na Plzeňsku se hodně diskutuje o změně přístupu Miroslavy Němcové. Ta byla vždy považována za rezervovanou, noblesní dámu. „Teď je jak uhranutá,“ říká Drabík, který nosí tričko ODS, je členem Konfederace politických vězňů a nepokrytě fandí Vítu Bártovi. „Strašně se změnila. Je jak posedlá, freneticky útočí na prezidenta, jako by ji někdo tlačil nebo držel, jak se říká, v šachu. Něco mi v tom neštymuje. Už to, že nakonec nekandidovala na prezidentku –  a byla by myslím docela úspěšná, na rozdíl od Přemka Sobotky. Za tím prostě něco bude,“ mudruje Michal Drabík.

Popularita předsedkyně sněmovny tedy velmi klesla. Lidé rozporují její chování – velká vstřícnost justici v případě Davida Ratha a naopak až prý zapšklý odpor olomouckému vrchnímu zastupitelství a „policejním plukovníkům“.

Politická houpačka

Volby by prý byly už nyní velmi zajímavé – všechny sněmovní partaje kromě komunistů by podle názorů občanů dramaticky oslabily. Vzestup budou mít nová hnutí – Babišovo Ano i Okamurův Úsvit. Vrátí se KDU-ČSL a v propadlišti dějin zůstane Strana zelených. Česká pravice i ultrapravice bude "Popelkou". A SPOZ prý bude vládní, parlamentní i senátní stranou. Tak uvidíme...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Václav Fiala

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Bojíme se vycházet... Pomozte, napsali Okamurovi. Ten přijel řešit nepřizpůsobivé

4:40 FOTO Bojíme se vycházet... Pomozte, napsali Okamurovi. Ten přijel řešit nepřizpůsobivé

REPORTÁŽ Děti nechodí do školy a rodiče je ve vzdělání nepodporují. Rostou dluhy ve škole a z učitel…