"Ministru Hegerovi (TOP 09) se ve zdravotnictví podařilo postupně totálně vyprázdnit Ústavu ČR, respektive právo občanů na přístup ke zdravotní péči,“ píše Gajdůšková ve svém tiskovém prohlášení.
Jé, to se paní senátorka asi spletla. Určitě to tak nemyslela
"Potichu téměř vymizely léky bez doplatku, platí se zdravotnické pomůcky, vytvářejí se sazebníky na lékaře,“ popisuje senátorka. „Zdravotnická zařízení čekají pokuty padesát tisíc korun, pokud nemají správně vyvěšenou ceduli, nebo až milion korun, pokud neprokáže, že člověka nenutili k tomu, aby si zaplatil „ekonomicky náročnější péči“ (rozuměj nadstandard).“
Přečetli jsme prohlášení Gajdůškové předsedkyni Asociace nemocnic ČR a ředitelce Fakultní nemocnice v Plzni. Ta z dovolené jen nevěřícně kroutila hlavou. „Spíš standardní myslí paní senátorka, ne?“ reagovala Jaroslava Kunová. „To se hrozně spletla. To je blbost. Ne, to se určitě paní senátorka spletla, protože pokuta hrozí, pokud nenabídneme standardní, plně hrazenou péči. Pak ano, to hrozí milionová pokuta."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Doporučujeme , Gajdůšková , Heger , léky , Šťastný , nadstandard
autor: Ondřej Vaněk
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat
Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…
- 13:34 Strašili vás covidem. A jsou tu zas, ozval se lékař. „K tomuto nemají informace.“
- 8:21 Únik: „Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen
- 12:15 6x měsíčně do Motola s rakovinou. Stát s ní vymetl, šla na to jinak
- 4:44 To budou Vánoce. Odhaleno, co se skutečně děje v nemocnicích
- 4:44 Zeptali jsme se v nemocnicích na očkování na covid. Takto to dopadlo