Fakt to chcete vidět? Třináctiletá děcka v parku, zákaz vycházení. Tráva, alkohol. Důchodkyně na ně vlítla. Jedna ji pozvracela. Ona fotila a fotila

27.02.2021 4:55

ParlamentníListy.cz soustředěně publikují texty, které dokazují, jak se v mnoha ohledech kašle na vládní doporučení a nařízení. Do druhé kategorie patří i zákaz nočního vycházení. Redakce v té souvislosti byla opakovaně upozorněna jednou obyvatelkou Prahy 4, že v jejich městské části dochází k porušování prakticky všeho.

Fakt to chcete vidět? Třináctiletá děcka v parku, zákaz vycházení. Tráva, alkohol. Důchodkyně na ně vlítla. Jedna ji pozvracela. Ona fotila a fotila
Foto: maps.google.com
Popisek: Pražské Nusle
reklama

Anketa

Jaká opatření NEBUDETE dodržovat?

hlasovalo: 5538 lidí
Abychom shrnuli dosavadní zjištění, můžeme zmínit dva tematické cykly. Prvním bude počet lidí na uzavřených sjezdovkách během adventu, druhým situace v Chebu. ParlamentníListy.cz dokázaly pomocí webkamer zprostředkovat davy lidí nejen v Krkonoších, ale třeba také v Beskydech nebo Jeseníkách. Co se Chebu týká, přinesli jsme řadu oficiálních fotografií, jež dokazují, že tamní vánoční trhy byly plné, že se místní bavili navzdory platným zákazům. Následky byly medializované nesčetněkrát.

Tento týden jsme navíc poukázali na absurdní situaci, kdy u stadionu pražských Bohemians postával početný dav fotbalových fandů. Chtěli vidět zápas mezi Pardubice a Ostravou. Až 99 procent účastníků nedodržovalo rozestupy, nemělo roušky. Přítomná hlídka policistů, zachycená našimi dvěma zdroji, v klidu postávala opodál. Nezasáhla.

Zmíněný článek přinesl další reakci a svědectví. To poskytla starší dáma, jak o sobě sama hovoří, z Nuslí na Praze 4.

Podivovala se především nad absencí policistů, kteří prý musí vědět, kde se místní mládež srocuje. Seniorka ovšem nechtěla spoléhat na muže zákona. Rozhodla se zjednat pořádek sama. A tak ve chvíli, kdy spatřila hlouček pubescentů popíjejících v jednom z pražských parků, vyrazila do akce.

Šestá hodina odbyla, když se dívka pob*ila

Desátá hodina odbyla, parta se zas napila

Jedenáctá hodina odbyla, parta pila, pila a pila

Anketa

Kdo je lepší politik?

70%
hlasovalo: 14230 lidí
„Celé to začalo už odpoledne, kdy jsem byla jenom pro pečivo. Okolo půl sedmé už byli opilí pod obraz. Jedna slečna mně pozvracela nohu, když jsem šla okolo. Nerozumím tomu, že jim tohle rodiče dovolí. Vyčinila jsem jim, vůbec mě nevnímali. Když jsem pak šla večer před dům s odpadky, viděla jsem další gang. Měli puštěnou hlasitou hudbu. I přesto, že už hůř slyším, slyšet byla. Takže jsem nemohla být jediná, kdo o nich věděl! Navíc se tady schází prakticky denně. Policisty nebo hlídku jsem neviděla ani jednou," dodala.

Skupinu nafotila na svůj, jak sama řekla, darovaný telefon.

„Šla jsem k nim, ale byli zase opilí a pokřikovali. Mohla bych fotit denně, vlastně každou noc. Ti mladí lidi nic nedodržují. Jsou tam party, kterým může být třináct, čtrnáct, patnáct roků. Skutečně se divím nad tím, že to nevadí rodičům," uzavřela.

Od čtvrteční půlnoci navíc platí povinnost nošení respirátorů anebo dvou roušek. Dodržování zákona kontrolují policisté a strážníci. Mají ovšem problém. Neví, jak poznat správné roušky a respirátory. Lidem hrozí za porušení vládního nařízení až deset tisíc korun pokuta. Strážníci však prý většinu pochybení vyřešili domluvou.

Ze snímků, které máme k dispozici, je patrné, že nikdo z mladých lidí roušku či respirátor neměl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roušky jsou k ničemu. Rozestupy ve školách? Bezvýznamné. Německý soud učinil přelomový rozsudek. Pouze na PL

11:07 Roušky jsou k ničemu. Rozestupy ve školách? Bezvýznamné. Německý soud učinil přelomový rozsudek. Pouze na PL

Jindřich Rajchl, právník a expert hnutí Trikolóra na otázky spravedlnosti, představil čtenářům Parla…