Největší zájem o očkování bez registrace byl v Domažlicích

24.07.2021 14:21 | Bleskově

Asi padesátku lidí bez předchozí registrace stihlo za první dvě hodiny provozu naočkovat velkokapacitní očkovací centrum v Plzni na Skvrňanech. Očkování pro příchozí bez objednání je možné i na dalších osmi místech po celém kraji. Zejména v pohraničních oblastech byl zájem obrovský. Největší fronty se tvořily v Domažlicích. Informaci přinesly oficiální webové stránky Plzně.

Největší zájem o očkování bez registrace byl v Domažlicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní očkovací centrum zřízené v multifumkční hale O2 universum

Podle mluvčího krajských nemocnic Jiřího Kokošky se na mimoplzeňských očkovacích místech tvořily ráno fronty, ty se podařilo odbavit postupně.

„Chodí vesměs všechny věkové skupiny. Mladí teenageři, ale dokonce i lidé nad 70 či 80 let. Nejvíce ale střední generace," popsal Kokoška. Nejčastěji prý lidé zmiňují, že nebyli ochotni nebo schopni se registrovat online, případně, že neměli čas. Jen minimum lidí uvádí, že se původně očkovat nechtěli, ale nyní změnili názor. „Vesměs všichni očkování kvitují, jen to pro ně nebyla priorita a nyní se našla vhodná příležitost," podotkl Kokoška.

Očkování bez registrace bude možné pouze pro dospělé od 18 let. Děti nad dvanáct let musí být s ohledem na dodržení daných podmínek registrovány do očkovacích center pro ně určených. Cizinci, kteří jsou samoplátci, mohou být v současné době očkováni pouze ve FN Plzeň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

14:12 Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

ParlamentníListy.cz získaly od poslankyně Andrey Brzobohaté (zvolena na kandidátce ANO) informace o …