Od pondělí se můžete přeregistrovat k VZP, nabízí bezkonkurenční péči i příspěvky

05.01.2016 13:04

Od pondělí se mohou klienti jiných zdravotních pojišťoven registrovat na více než 180 pobočkách v zemi jako pojištěnci VZP. Pokud tak učiní do konce března, stanou se klienty nejsilnější tuzemské pojišťovny od 1. července letošního roku. VZP plánuje vydat letos na zdravotní péči více než 152 miliard korun a dalších více než 620 milionů vyčlenila na preventivní programy, kam patří i nejrůznější benefity pro klienty. Žádná jiná pojišťovna jí v tom nemůže konkurovat.

Od pondělí se můžete přeregistrovat k VZP, nabízí bezkonkurenční péči i příspěvky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Pokud se lidé nerozhodnou ke změně zdravotní pojišťovny od ledna do března, budou mít letos tutéž možnost ještě od 1. července do 30. září. V takovém případě by se stali klienty nově zvolené pojišťovny od 1. ledna 2017. Stejně tomu bude i v následujících letech.

Stále ovšem platí, že změnit pojišťovnu může každý klient jen jednou za rok. Dříve to ale bylo možné pouze v jednom termínu, a to od ledna do června. Klientem nové pojišťovny se pak člověk stal 1. ledna následujícího roku.

K hlavním výhodám, které VZP svým klientům nabízí, patří nejširší síť smluvních lékařů, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení, kde se o ně postarají (více než 40 tisíc v celém Česku, což nemá žádná jiná pojišťovna). Žádná konkurenční zdravotní pojišťovna také nemá na péči o své klienty tolik peněz. Například v roce 2014 hradila VZP péči za více než 1 milion korun pro 7 666 svých pojištěnců. Za svého vůbec nejdražšího klienta dala VZP před dvěma lety 46 milionů korun.

Kromě běžné zdravotní péče nabízí Všeobecná zdravotní pojišťovna svým klientům také řadu příspěvků na zdravý životní styl. V roce 2015 byl nejžádanější příspěvek na pohybové aktivity - celkem ho v tomto období čerpalo více než 287 tisíc klientů a pojišťovna jim vyplatila 140 milionů 805 tisíc korun. Druhý nejžádanější byl příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě (více než 80 tisíc klientů získalo dohromady zhruba 40 milionů korun).

Pro letošní rok pak VZP zavedla i některé novinky – klienti například budou moci získat příspěvek až 1 000 korun na dentální hygienu či 500 korun na jógu. Více o nabídce příspěvků VZP najdete zde.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

19:25 Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovno…