PTC: VZP plýtvá svěřenými finančními prostředky

18.03.2015 9:36 | Zprávy

Kampaň proti PTC, kterou VZP včera odstartovala má jenom zakrýt skutečnost, která je mnohem horší než všichni tuší. Proklamace o zajištění léčby v Mnichově, které měly veřejnost uklidnit, je řadě pacientů VZP k ničemu, jelikož toto pracoviště, vybudované před více než 10 lety jako prototyp, není schopno léčit určité typy diagnoz = všechny diagnozy dětského věku.

PTC: VZP plýtvá svěřenými finančními prostředky
Foto: Prothon Therapy center
Popisek: Protonové centrum

Smlouva s Mnichovem protonovou léčbu pacientům nezajistí

Důkazem je situace dalších dvou pojištěnců VZP, kteří mohou podstoupit léčbu pouze v protonovém centru v Praze. Ve stejné situaci jako malá školačka, kterou se včera snažila VZP neeticky využít v kampani proti PTC, je dnes i další malý pojištěnec.
 

PTC dnes zaslalo žádost o schválení do léčby pro malého pacienta a to společně s žádostí o úhradu za stejných podmínek, které platí pro všechny nesmluvní partnery. VZP prohlašuje, že se chová hospodárně, opak je ale pravdou. Podepsala smlouvu se starým centrem v Mnichově, které dle českých onkologů nedokáže dětské pacienty léčit a nezajistila smluvně jejich léčbu v Praze, v nejmodernějším centru v Evropě. V kritických případech se však na Prahu obrací a rozhoduje o pacientech individuálně. Co to v praxi znamená? Především hazardování se zdravotním stavem pacientů vzhledem k byrokratickým průtahům, které jsou v onkologii život ohrožující. Ale také neúměrné plýtvání svěřenými finančních prostředky. To se bohužel týká všech 60ti% občanů ČR, kteří jsou klienty VZP. Pokud by totiž měla VZP uzavřenou smlouvu s PTC tak jako ostatní zdravotní pojišťovny ušetřila by na léčbě pouze u těchto dvou případů minimálně 800.000 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

11:30 Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

Zdravotní pojišťovny letos nabízejí tisícové příspěvky na sport, vyšetření i dětské aktivity. Mnoho …