Prymulův kolega z nemocnice: Co to děláš, Romane? Co ti to radí za blbečky?

21. 10. 2020 12:25

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit s lékařem hradecké fakultní nemocnice, který zná dlouhé roky ministra zdravotnictví Prymulu. Byť je už v důchodu a nechodí do práce, pozorně sleduje aktuální situaci v zemi. Svému kolegovi vzkazuje, aby ubral a začal se chovat racionálně.

Prymulův kolega z nemocnice: Co to děláš, Romane? Co ti to radí za blbečky?
Foto: Screen Partie TV Prima
Popisek: Roman Prymula v Partii TV Prima
reklama

Anketa

Máte důvěru ke zpravodajství a publicistice ČT?

6%
94%
hlasovalo: 21293 lidí
„Mým vnoučatům to něco říká, ale mně ne, takže když slyším, že pan ministr oznámil něco na Twitteru, vůbec nevím, co to je, komu to vlastně říká a kdo mu takto hloupě radí," uvedl lékař, u něhož jsme slíbili neuvádět jméno. Můžeme říci, že jde o odborníka na srdce.

„Prymula je vynikající expert, znám ho desítky let, ale má kolem sebe, promiňte mi to, blbečky. Takový aparát a on vydává jedno prohlášení a doporučení za druhým, že ani my, habilitovaní a jmenovaní profesoři netušíme, na co se máme připravit. Navíc znovu opakuji, že je zcela nemístné cokoli oznamovat prostřednictvím internetu, za to bych mu nedal ani zápočet," uvádí dále s tím, že současná vládní opatření a nařízení začínají splývat.

„Buď se operuje, nebo se žvaní v kuřárně," uzavřel s tím, že věří, že si ministr Prymula přibere opravdové a kvalifikované odborníky. „Abych nechodil daleko, v hradecké nemocnici bych začal u Honzy Čápa (prof. MUDr. Jan Čáp, CSc. je internista, endokrinolog) a pokračoval, však on už ví, ale ať neblbne s tím internet a začne vystupovat konzistentně jednou za 24 hodin prostřednictvím televize, ti jeho poradci musí být totální diletanti, a to ani nemluvím o společném focení, kdy sýčkovali na pokyn nějakého chlapce jak cvičené opice: profesoři oborů, kde opravdu musíte umět," povzdechl si závěrem s odkazem na společné prohlášení ředitelů nemocnic a Romana Prymuly.

Projev ministra zdravotnictví Romana Prymuly 13.10.2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hoří! Lidé, kteří prodělali covid, se potýkají s dosud nepopsaným postižením čichu

4:43 Hoří! Lidé, kteří prodělali covid, se potýkají s dosud nepopsaným postižením čichu

Únava, vyčerpání, dýchavičnost, ztráta čichu a chuti. To jsou zřejmě nejčastější důsledky po onemocn…