„Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU!“ Mám tohle dát na předvolební billboard, ptá se politik

30.04.2019 22:12

Volby do Evropského parlamentu jsou za rohem a ulice měst už se plní předvolebními billboardy. Předseda Strany nezávislosti České republiky a spolku Centrum nezávislosti České republiky a známý euroskeptik František Matějka se proto na sociální síti podělil s veřejností o to, jak by mohl vypadat i jeho billboard na volby do europarlamentu, a byl velmi zvědav na zpětné reakce. Nese totiž slogan „Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU“. „Nenechme si srát na hlavu. Změňme úřednické přizdisráčství vůči EU a zbavme se takových populistů, jako jste třeba vy,“ znělo z některých reakcí.

„Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU!“ Mám tohle dát na předvolební billboard, ptá se politik
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Matějka se svěřil, že reakce na jeho vytvořený billboard, který by teoreticky použil v kampani do květnových voleb do Evropského parlamentu, byla, že je to už moc. Heslo billboardu jasně hlásá Matějkovy jasné postoje vůči Evropské unii „Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU“. Sám ale není toho názoru, že by to bylo přes čáru.

A to především když prý vidí, co jiní vysílají před volbami do Evroského parlamentu za jednostranná sdělení adorující nekriticky Evropskou unii. „Myslím, že to odklepnu a půjde to ven. Co vy na to? Mám?“ vybídl uživatele, aby se s ním podělili o názor.

V diskusi k tomuto příspěvku dali někteří Matějkovi za pravdu, jiní byli zcela opačného názoru. K billboardu se negativně vyjádřil uživatel vystupující jako Vendelín odjinud, který je toho názoru, že tím Matějka jen nabije laufy politickým odpůrcům. Na to však Matějka kontroval, že „to je ale další důvod pro, nikoliv proti“.

Se svou reakcí se zapojil i David D., zajímalo ho hlavně, co bychom podle Matějky mimo EU dělali. Přemítal, jestli se pak staneme najednou Švýcarskem, nebo se snad přivineme zpět do náruče velké matičky Rusi. „Ano, nenechme si srát na hlavu. Změňme úřednické prizdisráčství vůči EU a zbavme se takových populistů, jako jste třeba vy,“ navrhl.

Místo publicisty mu odepsal Nedemokrat Max se slovy, že nebudeme najednou Švýcarskem, ale zase už nebudeme okopávanou a podceňovanou kolonií Bruselu. Divil se poznámce, že bychom spadli zpět do náručí matičky Rusi. „Co to zkusit jednou samostatně, hrát to na všechny strany a kšeftovat na všechny strany bez jakýchkoliv ideologií, předsudků,“ nastínil jiný možný postoj.

Profil TOP 09 Kolín rozčíleně podotkl, že když už tento výraz Matějka použije, tak by bylo vhodné napsat, v čem si na tu hlavu se*eme. Doporučil mu, že jestli se mu nelíbí, že jsme součástí EU, tak na východě bude mít dostatečný prostor. Matějka rovnou odpověděl otázkou, zda v tom snad našel někde sdělení. „Mysleli jsme, že čtení pro vás není problém,“ zazněla pichlavá odpověď.

Je to jen pár týdnů, co mezi novináři vyvolal bouřlivé reakce hodinový film „Pryč z EU“, který zveřejnilo sdružení Centrum nezávislosti České republiky, vedné právě Matějkou. Za krátkou dobu se snímek začal masově šířit po sociálních sítích a od některých médií dostal nálepku „dezinformačního“ filmu o EU. Autoři s ním mimo jiné byli vyhozeni i z kina.

Film „Pryč z EU“ má za cíl poukázat na negativní stránky Evropské unie a jeho tvůrci na webových stránkách píší: „Když jsme do ní v roce 2004 vstupovali, vítali nás do rodiny. Slibovali nám volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu. Říkali, že za pár let bude naše životní úroveň jako na Západě. Jenže místo toho přišly Lisabonská smlouva a stále nesmyslnější směrnice, normy, zákazy a nařízení, proti nimž se nemůžeme bránit. Po patnácti letech nadějí a zklamání nás mocní odsoudili do role občanů druhé kategorie. Taková je současná Evropská unie. A právě takovou, pravdivou, bez příkras, růžových brýlí a falešných pozlátek, ji ukazuje nový strhující dokument ostříleného televizního reportéra Stanislava Brunclíka.“

Více jsme psali ZDE.

Podle Matějky by nás zkrátka po odchodu z EU jednoznačně čekala lepší budoucnost. Češi podle jeho slov chtějí znovu získat kontrolu nad vlastní zemí. „Chtějí rozhodovat o podobě své vlastní hospodářské i imigrační politiky. Chceme, aby naše vlastní zákony měly přednost před zákony Evropské unie,“ uvedl s tím, že EU neplní vizi, se kterou jsme do ní vstupovali, výrazně se odklonila od demokratického výkonu moci, a proto z ní chceme vystoupit.

Prý to ale nejde, údajně nám podle některých bez Bruselu hrozí všeobecná apokalypsa, s čímž Matějka nemůže souhlasit. „Okamžikem odchodu z Evropské unie se pro běžné lidi nestane vůbec nic dramatického. To jen přebujelý aparát státních byrokratů bude muset přeřadit na vyšší rychlost, začít uvažovat samostatně a pustit se do papírování,“ dodal s tím, že využijeme současných obchodních dohod, které nejsou navázány na EU, a uzavřeme nová, skutečně výhodná partnerství. 

Původní zdroj ZDE.

Připomíná, že od okamžiku odchodu by přestalo hrozit, že budou na naše hlavy neustále padat nová a nová nařízení a zákazy, o kterých se rozhodne v jiných zemích nebo při sedánkách v bruselských kancelářích. „Všechny ty směrnice, normy, otravnosti typu GDPR, sankce a pokuty by zmizely. O tomhle vám ale eurohujeři nic neřeknou. Protože jim by zmizely i ty dotace,“ zdůraznil publicista.

„Odchodem z EU totiž nezmizíme z Evropy. Budeme v ní dál, stejně jako jsme v ní byli před vstupem do EU. Budeme ale respektovaný stát s normálními a zdravými sousedskými vztahy,“ je přesvědčen Matějka.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…