„Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU!“ Mám tohle dát na předvolební billboard, ptá se politik

30.04.2019 22:12 | Zprávy
autor: nab

Volby do Evropského parlamentu jsou za rohem a ulice měst už se plní předvolebními billboardy. Předseda Strany nezávislosti České republiky a spolku Centrum nezávislosti České republiky a známý euroskeptik František Matějka se proto na sociální síti podělil s veřejností o to, jak by mohl vypadat i jeho billboard na volby do europarlamentu, a byl velmi zvědav na zpětné reakce. Nese totiž slogan „Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU“. „Nenechme si srát na hlavu. Změňme úřednické přizdisráčství vůči EU a zbavme se takových populistů, jako jste třeba vy,“ znělo z některých reakcí.

„Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU!“ Mám tohle dát na předvolební billboard, ptá se politik
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Matějka se svěřil, že reakce na jeho vytvořený billboard, který by teoreticky použil v kampani do květnových voleb do Evropského parlamentu, byla, že je to už moc. Heslo billboardu jasně hlásá Matějkovy jasné postoje vůči Evropské unii „Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU“. Sám ale není toho názoru, že by to bylo přes čáru.

A to především když prý vidí, co jiní vysílají před volbami do Evroského parlamentu za jednostranná sdělení adorující nekriticky Evropskou unii. „Myslím, že to odklepnu a půjde to ven. Co vy na to? Mám?“ vybídl uživatele, aby se s ním podělili o názor.

V diskusi k tomuto příspěvku dali někteří Matějkovi za pravdu, jiní byli zcela opačného názoru. K billboardu se negativně vyjádřil uživatel vystupující jako Vendelín odjinud, který je toho názoru, že tím Matějka jen nabije laufy politickým odpůrcům. Na to však Matějka kontroval, že „to je ale další důvod pro, nikoliv proti“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…