„Pečený holubi do huby.“ Čtyřdenní pracovní týden: Dan Vávra se naštval

02.05.2023 13:21 | Ze sítí
autor: jma

V posledních době se stále častěji hovoří o zavedení čtyřdenního pracovního týdne, což by mělo přinést zlepšení kvality života a pracovního výkonu. Podle herního vývojáře jsou takové úvahy zejména v dnešní ekonomicky složité situaci nesmyslné. „Tolik k idiotům, kteří furt nepochopili, ani uprostřed ekonomické krize, že pečený holubi jim zadarmo do huby lítat nebudou,“ vzkazuje všem, kteří lobbují za zavedení čtyř pracovních dnů.

„Pečený holubi do huby.“ Čtyřdenní pracovní týden: Dan Vávra se naštval
Foto: Screen vysílání Prima CNN
Popisek: Daniel Vávra

Vávra na svém Facebooku reaguje na některé názory, podle nichž by se měl v Čechách aplikovat čtyřdenní pracovní týden. „V době, kdy je 20% inflace, krachuji banky, zuří válka, vláda neví jak bude vyplácet důchody, schodek a státní dluh je největší co kdy byl a čeká nás demografický problém, protože se rodí málo děti, se zase vynořili kreténi, kteří mají nápad, že by bylo strašně super makat jen 4 dny v tejdnu,“ nechápe Vávra.

Se zkrácením pracovních úvazků by prý měla pomoci umělá inteligence, která zastane část práce. „Když se jich zeptáte, jak si to jako představujou, jestli jim bude peníze posílat Ježíšek, nebo Santa, začnou blekotat něco o tom, že za ně bude dělat AI a roboti a oni budou dostávat nepodmíněnej příjem. Na dotaz, kolik desítek procent akcií v OpenAI mají a kde stojí jejich továrna na roboty, zjistíte, že nic a nikde,“ je kritický Vávra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nějak mi ušlo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseIjonT , 02.05.2023 13:42:31
že že by tady za socialismu byl hlad a bída. Vývojář za všechny prachy.

|  5 |  1

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…