„To mluvíte o demokraticky zvoleném poslanci?“ Šebelová se pustila do Rajchla tak, že do toho vstoupil Moravec

01.02.2026 20:30 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Místopředsedkyně STAN Michaela Šebelová označila poslance SPD Jindřicha Rajchla za „pátou kolonu“, která „šíří na půdě Poslanecké sněmovny ruskou propagandu“ a dezinformace ohledně očkování. V pořadu Otázky Václava Moravce se přítomní zástupci ANO a Motoristů shodli, že nechtějí přehodnocovat národní očkovací strategii ani vystupovat z WHO. Nevyloučili však možnost auditu či hlubší analýzy.

„To mluvíte o demokraticky zvoleném poslanci?“ Šebelová se pustila do Rajchla tak, že do toho vstoupil Moravec
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Poslanci Michaela Šebelová a Jindřich Rajchl na CNN Prima News

V druhé části pořadu ČT Otázky Václava Moravce diskutovali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný (Motoristé), exministr Vlastimil Válek (TOP 09) a poslankyně Michaela Šebelová (STAN).

V úvodu se hovořilo o semináři věnovaném covidu, který v prostorách Poslanecké sněmovny uspořádal Jindřich Rajchl, předseda PRO a poslanec SPD. Vyzval na něm k přehodnocení očkovací strategie.

Ministr Vojtěch to však odmítl. „Nehodlám přehodnocovat národní očkovací strategii. Nechceme vytvářet nové povinné očkování,“ řekl ministr zdravotnictví a dodal, že očkování je jeden ze základních předpokladů v boji s infekčními chorobami, ať je to žloutenka, nebo černý kašel. „Epidemie tady jsou a očkování po desítky let je jedinou účinnou prevencí proti šíření těchto infekčních chorob. Nic přehodnocovat nebudu,“ prohlásil Vojtěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Šebelové by seděla role pavlačové drbny, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseADRA , 01.02.2026 22:56:10
pořád mele jako kolovrátek ty stejné prázdné fráze

|  19 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…