„Ukrajina tahá za kratší konec a Putin to ví.“ Generál Šándor ukázal na omyl Kyjeva

02.03.2025 6:59 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Generál Andor Šándor se vyjádřil k chování administrativy Donalda Trumpa v ruské agresi proti Ukrajině. Šándor se vrátil do Trumpova prvního funkčního období a dovozoval z něj, co můžeme čekat v období druhém. Konstatoval mimo jiné, že králem je v současné situaci Vladimir Putin. Zde je důvod.

„Ukrajina tahá za kratší konec a Putin to ví.“ Generál Šándor ukázal na omyl Kyjeva
Foto: XTV
Popisek: Andor Šándor

V rozhovoru v pořadu Kupředu do minulosti Andor Šándor v prvé řadě připomínal, že to byl ještě Donald Trump, který během svého prvního prezidentského mandátu začal vyzbrojovat Ukrajinu. Ale pokud jde o Trumpovo první funkční období, staronový pán Bílého domu komunikoval také se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. A z těchto rozhovorů nakonec nic nevzešlo.

„Chodili tam jako v Kneippově chodníčku, když jste v lázních, aby z toho nakonec nebylo vůbec nic. V zásadě z těch tří jednání, které Trump s Kim Čong-unem měl, vlastně nebylo nic hmatatelného, skoro bychom řekli, že přes ujištění, jak to všechno dobře funguje, jsme neviděli, že by to dobře dopadlo. Ale samozřejmě bych si přál, aby to takhle nevyšumělo,“ poznamenal Šándor.

Bezpečnostní expert má za to, že Trump je proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi v nevýhodě, protože na něj nemá silnou obchodní páku, se kterou tak rád pracuje ve vztahu k jiným politickým hráčům. Rusko sice s USA obchoduje, ale pro Putina nejde o tak zásadní obchod, aby se musel obávat Trumpových výhrůžek stran cel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Hypotéky

Proč nesnížíte daňové odpočty z hypoték pro všechny a chcete to zastropovat věkem 36? Nepřijde mi to fér, dost lidí si pořizuje byt a i zakládá dnes rodiny v pozdějším věku. V případě bydlení je to i proto, že dřív ani na hypotéku nedosáhne. Tak proč ten limit? A to pak bude do 36 platit míň a od 36...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvažujete o klimatizaci? Uvažujte rychle. Brusel chystá velká omezení

15:51 Uvažujete o klimatizaci? Uvažujte rychle. Brusel chystá velká omezení

Chlazení vašich domovů bude ekologičtější a o dost dražší. Brusel zavádí nová evropská nařízení týka…