Absolutní zlo. Zelenskyj vytáhl to nejsilnější

14.06.2022 7:41 | Ze sítí

V poslední době se stále častěji objevují zprávy, že Rusové vyvíjejí na Ukrajince na Donbasu opravdu velký tlak a ukrajinské armádě dochází munice. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj proto ve svém dalším projevu ke spoluobčanům i ke světu požádal Západ o další pomoc. Zdůraznil ale také, že Ukrajina v obraně před ruskou agresí dosahuje úspěchů. A nakonec zvítězí v celé zemi. I na Donbase. Prý nemůže jinak. Aby už Rusové nevraždili šestileté děti. Zelenskyj zveřejnil jeden konkrétní příběh...

Absolutní zlo. Zelenskyj vytáhl to nejsilnější
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k lidem z Katedrály svaté Sofie v Kyjevě.

Tentokrát ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj svůj projev zahájil výčtem vojenských úspěchů ukrajinské armády. Zdůraznil, že ukrajinská armáda uspěla v boji o Kyjev, Černihiv, Sumy a u dalších měst. „Celkem bylo osvobozeno více než tisíc osad,“ zaznělo od ukrajinského prezidenta.

Anketa

Má vláda zastropovat ceny pohonných hmot i za cenu, že na to bude doplácet z rozpočtu?

95%
3%
hlasovalo: 15380 lidí

Zelenskyj konstatoval, že na jihu země byla ruská invaze už zastavena, i když Oděsa, Mykolajiv a další města jsou stále pod tlakem. „Desítky útočných pokusů ruské armády už ale byly zmařeny právě na jihu. A díky protiofenzívě už byly osvobozeny některé komunity v Chersonské oblasti,“ pokračoval Zelenskyj.

A pak zmínil Donbas.

„V bitvách na Donbasu – a ty se jistě zapíší do vojenských dějin jako jedny z nejbrutálnějších bitev v Evropě – ukrajinská armáda a naše rozvědka takticky stále porážejí ruskou armádu. A to i přes značnou převahu Rusů v množství techniky, a především – dělostřeleckých systémů. Cena této bitvy je pro nás velmi vysoká. Je to prostě děsivé. A naše partnery denně upozorňujeme na to, že jedině dostatečný počet moderních děl pro Ukrajinu zajistí naši výhodu a konec ruského mučení ukrajinského Donbasu,“ pravil prezident.

A hned dal příklad ze skupiny ruských zvěrstev. Informoval o úmrtí šestiletého chlapce, kterého usmrtily ruské granáty.

„Chlapec se narodil v roce 2016. Bydlel v Lysyčansku, v obyčejném domě v Moskovské ulici. To je ono: šestiletý chlapec v Moskovské ulici je, jak se ukázalo, také nebezpečným nepřítelem pro Ruskou federaci... Máme co do činění s absolutním zlem. A nám nezbývá nic jiného, než jít dál.“

Ukrajinský prezident ve své promluvě k národu také prohlásil, že strategická iniciativa je stále na straně Ukrajiny. A jednoho dne tato skutečnost napomůže tomu, že ukrajinská vlajka opět vyletí všude tam, kde dnes vlaje ruský prapor okupantů. Zelenskyj je přesvědčen, že porobení Ukrajinci mají ukrajinské vlajky připravené ve svých domech a s radostí je vyvěsí, až k nim dorazí ukrajinská armáda. Platí to podle něj o Chersonu, Melitopolu i Mariupolu. I do tohoto města Ukrajinci opět přinesou život, až ho osvobodí od ruských agresorů, kteří jen rozsévali smrt. Tak to vidí Volodymyr Zelenskyj.

„Musíme pochopit, že okupanti udržují okupované území nejen v informační blokádě. Nazval bych to civilizační blokádou. Snaží se, aby lidé jen nevěděli nic o Ukrajině a o tom, jak se snažíme osvobodit naše území. Snaží se lidi přimět, aby přestali i jen pomýšlet na návrat do normálního života, nutí je ke smíření s okupací. V některých oblastech okupanti záměrně brání obnovení dodávek elektřiny. V mnoha komunitách prostě zablokovali komunikaci. Naše televize je vypínána. Uzavřeli cesty ven z okupace a nepovolují ani humanitární koridory, abychom lidem přivezli alespoň základní zboží a léky,“ pravil Zelenskyj.

Aby se podařilo vyhnat ruské agresory, Ukrajina potřebuje dostatek zbraní. Zelenskyj je přesvědčen, že svobodný svět má k dispozici dost zbraní, jen musí najít politickou vůli k tomu, aby je předal Ukrajině a ta se mohla účinně bránit ruským okupantům.

Ukrajinský prezident nepochybuje o tom, že armáda jednoho dne vyžene ruské okupanty i z Krymu.

„Samozřejmě osvobodíme i náš Krym. Vlajka Ukrajiny bude opět vlát nad Jaltou a Sudakem, nad Džankojem a Jevpatorijou. A ať si každý ruský úředník, který se zmocnil vzácné země na Krymu, pamatuje: toto není země, kde budou mít klid,“ zdůraznil Zelenskyj.

Poté zvolal, že je hrdý na všechny ukrajinské obránce a tradičně se rozloučil.

„Sláva Ukrajině.“

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

13:30 A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon se systémem CryptoCult, který využívala…