Analytik Roberts: USA provokují Putina k válce, ten je v klidu. A USA tudíž provokují ještě víc. Mám veliký strach

06.08.2014 13:31

Evropa se podvoluje Spojeným státům, které se ženou do války s Ruskem. Moskva ale zůstává k agresi ze strany USA chladná a zdánlivě tak vysílá signál, že je Rusko slabé. To pak paradoxně povzbuzuje Washington k dalším krokům směřujícím k světové válce. Obává se toho Paul Craig Roberts, bývalý poradce amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Analytik Roberts: USA provokují Putina k válce, ten je v klidu. A USA tudíž provokují ještě víc. Mám veliký strach
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Anketa

Který politik se nejvíc zasloužil o dobré věci v České republice?

hlasovalo: 108011 lidí

Kapitalismus v Rusku způsobil, že mnoho lidí zde vede stejně komfortní život jako na Západě. Blížící se válka je pro ně děsivá a chtějí se jí vyhnout, aby si mohli zachovat své pohodlné živobytí jako v dekadentní západní Evropě.

Nesouhlasíte s článkem, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.) Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody, Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové či Džamily Stehlíkové.

Celý článek ZDE.

Craig Roberts to přirovnává k bojovným Vandalům v severní Africe v šestém století našeho letopočtu. Ti byli vyhlazeni poté, co ztratili svou odvahu výměnou za bohatý kus římské říše.

Rusko by mohlo zabránit válce, pokud dá jasně najevo, kolik to bude Evropu stát 

Rusko by podle Robertse mělo zabránit světové válce. Kvůli tomu by ale Evropanům mělo jasně stanovit, kolik to bude stát.

Zatím ale prezident Vladimir Putin vyzval svou vládu, aby přišla s protiopatřením na sankce, které na Rusko uvalily USA a loutkové země Evropské unie. Mají to být sankce, které se nedotknou domácího průmyslu ani běžných lidí. Bude to spočívat v principu oko za oko.

Putin by mohl utáhnout kohoutky a uvrhl by evropskou politiku a ekonomiku do kolapsu

Podle Robertse je ale důležité uvědomit si, že právě Putin má eso v rukávu. Stačí utáhnout kohoutek na dodávkách energetických surovin. Může tak přivést ke kolapsu evropskou ekonomiku a uvrhnout EU do politického a ekonomického chaosu.

Čím déle bude Putin s touto taktikou vyčkávat, tím větší čas dává Evropě na to, aby se připravila. Pokud by Rusko utáhlo kohoutky hned, rychle by donutilo evropské státy k souhlasu s ruskými podmínkami. Washington by ostrouhal a světový konflikt by se zažehnal.

Rusko by si mělo jasně dupnout a zabránit tak válce

Spojené státy se podle Craiga Robertse nezastaví ve svém agresivním postupu, dokud si Putin neuvědomí, že má navrch. V jedné ruce drží nástroj na zruinování Evropy a v druhé možnost na uzavření míru a svobody ve vztazích mezi Evropou a Ruskem.

Ruský prezident by si prý měl jasně dupnout a ukázat Evropanům, co je v sázce. Jinak Spojené státy uspějí ve svém úsilí a dotlačí svět do další světové války.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…