Adamu Kalousovi se nezdá šťastné, že vláda dosud nerozhodla o osudu stávajícího šéfa BIS Michala Koudelky. Tomu již za týden končí jeho první pětiletý mandát, ale vláda by ho mohla vyslat do druhého. Leč zatím to neudělala. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dokonce naznačil, že vláda možná ani nerozhodne, a BIS dočasně povede Koudelkův zástupce Jan Pavlásek. O příštím šéfovi BIS by tak mohla rozhodnout až další vláda.
Podle Kalouse to ale opravdu není nejlepší nápad, protože i BIS si zaslouží jistotu v tom, kdo ji povede příštích pět let. Jako člen komise, která se prací BIS zabývá, by prý Babišovi doporučil, aby tajnou službu i dál vedl právě Koudelka.
„Doporučil bych mu pana Koudelku. Jako člen komise k BIS jsem byl poměrně dobře informován, co Bezpečnostní informační služba předkládala ve svých zprávách. Pan Koudelka reagoval na naše dotazy. Naposledy dostal podporu v kauze Vrbětice,“ podotkl Kalous.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.



