Babiš? Jako Lukašenko, je to možné, padlo

24.08.2020 7:17

Expert v oblasti řešení sociálního bydlení Martin Feund, dříve zastupitel města Brna za hnutí Žít Brno, si položil otázku, zda běloruský prezident opravdu věří, že je nepostradatelný a že je jeho země ohrožena, když je ve skutečnosti pravda taková, že už ho lidé prostě jen nechtějí za prezidenta. Cestovatel a dobrodruh Freundovi odpověděl. Srovnal Lukašenka s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO). František Laudát přidal poznámku o „Rusácích“.

Babiš? Jako Lukašenko, je to možné, padlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko na jednání bezpečnostní rady

V Bělorusku už řadu dní stovky tisíc lidí v ulicích měst tlačí na prezidenta Alexandra Lukašenka, aby po 26 letech konečně opustil úřad prezidenta. Poslední prezidentské volby, které oficiálně Lukašenko vyhrál se ziskem 80 procent, považují demonstranti za zmanipulované.

Lukašenko se však odmítá vzdát své moci, tvrdí, že protesty jsou organizované ze zahraničí a země je ohrožena vnějším nepřítelem. Někdejší zastupitel za hnutí Žít Brno Martin Freund si na sociální síti Facebook položil otázku, zda Lukašenko opravdu věří tomu, co říká.

„Když se tak dívám na ty záběry Lukašenka jak leze z vrtulníku se samopalem, napadá mě... Myslíte, že on tomu, že jde o vnější agresi i sám věří? Podle mě to tak klidně může i být, jakkoli směšně to může znít. Prostě aby se udržel v tom sebeklamu, že ho lidi zbožňují. Dokážu si představit, že když je někdo 26 let neomezený vládce, tak potom jednoduše nedovede a odmítne pobrat sám před sebou, že ho lidi ve skutečnosti jednoduše už jen nechtějí,“ napsal Freund.

Martin Freund o Lukašenkovi

Někdejšímu zastupiteli města Brna odpověděl cestovatel a dobrodruh Dan Přibáň. Konstatoval, že Lukašenko může věřit tomu, že je nepostradatelný. Český premiér Andrej Babiš si podle Přibáně také myslí, že je šikovným politikem a na své kritiky hledí jako na lidi, kteří zkrátka nechápou jeho genialitu.

Možné to je, Andrej si podle mě také reálně myslí, že je vyvolený a ti, kdo jdou proti němu, nedohlédnou velikost jeho génia,“ napsal doslova.

Dan Přibáň o Alexandru Lukašenkovi

Ostatní diskutující se nedokázali shodnout, zda Lukašenko věří tomu, co říká, nebo jen hraje divadlo a snaží se udržet u moci za každou cenu.

Někdejší poslanec za ODS a TOP 09, dnes předseda KAN, František Laudát, prohlásil, že Lukašenko je tím elementem, který představuje hrozbu pro Bělorusko. A v záloze už se jako další hrozba připravují Rusové.

„Jediným agresorem je Lukašenko a připravují se Rusáci,“ uzavřel Laudát.

František Laudát o Bělorusku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Očkovat děti proti covidu? I ty nejmenší? V SPD zahřmělo, vážná slova

6:16 Očkovat děti proti covidu? I ty nejmenší? V SPD zahřmělo, vážná slova

„Říkám jasné NE pokusům na dětech! Děti nejsou pokusnými králíky!“ spílá poslankyně SPD Monika Jaroš…