Babiš bude s guvernérem ČNB Rusnokem jednat o regulaci hypoték

11.03.2020 6:44 | Zprávy
autor: čtk

Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes setká s guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem. Tématem schůzky bude regulace hypotečních úvěrů a způsob, jakým se měnová politika ČNB promítá do ekonomiky. Babiš se následně také zúčastní kolokvia ČNB na téma Proč Česká republika potřebuje uzákonění limitů na hypotéky.

Babiš bude s guvernérem ČNB Rusnokem jednat o regulaci hypoték
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Spolu s Babišem se se členy bankovní rady ČNB setká ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Babiš na svém facebookovém účtu 23. února kritizoval politiku centrální banky. Mimo jiné označil za nelogický krok zvýšení úrokových sazeb na počátku února. V úterý řekl, že ČNB by měla zasáhnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

20:30 Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

Rakušanův „Kabinet budoucnosti“ hostoval tentokrát ve Stráži pod Ralskem. Řešily se problémy regionu…