Babiš prohrál. Vystrčil: Senát je inspirací! Varování pro vládu

03.10.2022 11:12 | Zprávy
autor: mp

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyhlásil komunální a senátní volby za referendum o vládě Petra Fialy (ODS). Zvláštní pozornost věnoval senátnímu obvodu Jihlava, kde svůj post obhajoval Miloš Vystrčil (ODS). A tady přes veškerou Babišovu snahu s přehledem vyhrál. Pro Babiše by to mohlo být varování, ať si raději ještě rozmyslí, zda bude kandidovat na Hrad. S varováním však přišel i Vystrčil. Úspěch koalice SPOLU v senátních volbách by podle něj rozhodně neměl Fialovu vládu nechat usnout na vavřínech.

Babiš prohrál. Vystrčil: Senát je inspirací! Varování pro vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Andrej Babiš letošní komunální a senátní volby označil za referendum o vládě pětikoalice, vládě ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN. A v řadě okresních měst opravdu uspěl. ANO tam volby vyhrálo.

Ale v Praze ANO nedosáhlo ani na dvacet procent hlasů voličů, které si vytyčil Babišův kandidát na primátora Patrik Nacher. V Brně také vyhrála ODS v koalici s TOP 09 a v Plzni se hnutí ANO také nemohlo radovat z vítězství, i když tam vítěznou koalici s ODS v čele obešlo a sestavilo radu města bez vítěze voleb.

Po prvním kole senátních voleb to vypadalo, že by ANO mohlo mít až 18 nových senátorů, což by byl opravdu velký úspěch a pro vládní koalici tvrdá porážka.

Babiš se ve druhém kole zaměřil především na senátní obvod Jihlava, kde obhajoval svůj post předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Proti němu Babiš postavil Janu Nagyovou, svou spoluobžalovanou v kauze Čapí hnízdo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…