Babiš s Hamáčkem budou žádat Zemana o odvolání šéfa ÚOHS Rafaje

27.07.2020 20:35 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) půjdou společně za prezidentem Milošem Zemanem, aby mu navrhli odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Předseda vlády to oznámil na pondělní tiskové konferenci, píší Novinky.cz.

Babiš s Hamáčkem budou žádat Zemana o odvolání šéfa ÚOHS Rafaje
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Předseda ÚOHS Petr Rafaj.

„Byl jsem vyzván protikorupční radou a dostal jsem dopis z Ústí nad Labem, takže ano, jdeme tam s tímto návrhem,“ odpověděl premiér na dotaz, zda prezidentovi navrhnou Rafajovo odvolání.

K odvolání šéfa antimonopolního úřadu vyzvaly také neziskové organizace na jednání protikorupční rady vlády a také Ústecký kraj. Důvodem mají být mimo jiné Rafajovy kauzy z poslední doby. Podle vyjádření ÚOHS k odvolání není důvod, protože Rafaj nebyl z ničeho obviněn.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Julie Smejkalová byl položen dotaz

Vážená slečno poslankyně,

on to byl pan Okamura, kdo nelegálně nechal zablokovat nepohodlné weby? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To tu vládne prezident? Zle po setkání na Hradě

19:40 To tu vládne prezident? Zle po setkání na Hradě

Jednání Andreje Babiše s prezidentem Petrem Pavlem o programovém prohlášení vlády vyvolalo ostré rea…