Babiš volá po poctivém placení daní, a přitom sám funguje takto. Kalousek ve Sněmovně rozkryl ministrovy podnikatelské finty

18.12.2015 21:19 | Zprávy

„S takovou morálkou běžte do karusele,“ vzkázal exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) současnému šéfu resortu financí Andreji Babišovi (ANO). A to kvůli elektronické evidenci tržeb, již se snaží Babiš prosadit. Kalousek však vidí, jak Babiš platí daně, a prostřednictvím svého vystoupení ve Sněmovně na to upozornil.

Babiš volá po poctivém placení daní, a přitom sám funguje takto. Kalousek ve Sněmovně rozkryl ministrovy podnikatelské finty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Podle exministra financí neplatí totiž Babišova firma Synthesia Pardubice daně. A to přesto, že odevzdává vygenerované zisky svému majiteli. Ještě navíc pak podle Kalouska firma požaduje miliardy na dotacích. A to od nikoho jiného než od ministerstva svého vlastníka. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jan Kuchař byl položen dotaz

zdravotní péče

Pane Kuchaři, nemyslíte, že na to vašem návrhu je smutná jedna věc, a to, že tu chybí dostatečná zdravotní péče, a že je třeba kvůli ní jezdit za hranice? Ono totiž problém není jen na hranicích, ale skoro všude, a to i ve městech. Lékařů je prostě málo. A co s tím vaše vláda udělala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek se postavil za Evu Decroix

21:20 Milion chvilek se postavil za Evu Decroix

Eva Decroix (ODS), která má být v úterý jmenována novou ministryní spravedlnosti, čelí ostré kritice…