Babiše vypískali v Liberci. Celý víkend mi chodily podpůrné zprávy, tvrdí

24. 6. 2019 18:30

Zatímco natřískaná Letná tepala Andreje Babiše, předseda vlády vyrazil do Liberce, kde zahájil letní olympiádu dětí a mládeže. Chlubil se tu mimo jiné, že mu celý víkend chodily podpůrné SMS zprávy. Podle svých vlastních slov se nesetkal s negativní reakcí vůči sobě. Pravda však byla poněkud jiná, proti Babišovi se demonstrovalo i přímo v Liberci. Premiér se však protestujícím vyhnul.

Babiše vypískali v Liberci. Celý víkend mi chodily podpůrné zprávy, tvrdí
Foto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Demonstrace proti Babišovi a za nezávislost justice v neděli odpoledne zaplnila pláň na pražské Letné a část přilehlého parku. Svůj protest proti předsedovi vlády vyjádřily pískotem i děti a mládež v Liberci, když ho moderátor uvítal na zahájení olympiády. Premiér ale v sále nebyl přítomen, na zahájení her nepromluvil, údajně byl ve skyboxu, napsala ČTK.

Babiš si však víkend pamatuje poněkud jinak. „Hlavně mi chodilo strašně moc podpůrných SMS a e-mailů, takže jsem měl pocit, že jsem vyhrál volby. V neděli i sobotu jsem byl na různých místech, nikdo na mě neřval nic nepřátelského, což se v minulosti dělo,“ pochvaloval si v rozhovoru pro Lidové noviny. 

Demonstranti čekali i před libereckou Home Credit Arénou. Podle  serveru Echo24.cz chtěli i lidé na severu Čech dát Babišovi vědět, že proti němu opravdu neprotestuje jen pražská kavárna, ale že lidi, kteří už jeho počínání mají dost, lze nalézt po celé republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…