Břeclaví projde průvod za zbitého chlapce

22.04.2012 8:49

Břeclaví by dnes po poledni mělo pochodovat až 2000 lidí, kteří tak chtějí vyjádřit podporu patnáctiletému chlapci, jehož o uplynulém víkendu brutálně zbili tři muži, údajně Romové. Spolupořadatelem akce je krajně radikální Dělnická mládež. Radnice se obává, že její příznivci budou ještě posilovat protiromské nálady, které vznikly ve městě po útoku. Na akci by měly dohlížet stovky policistů, uvedla ČTK.

Břeclaví projde průvod za zbitého chlapce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Romům

Dalšími spolupořadateli akce jsou přátelé zbitého chlapce. Původně chtěli mít vlastní setkání. Vybrali si pro něj ale místa shodná s Dělnickou mládeží. Proto se rozhodli, že udělají jedno shromáždění s radikály. Starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD) vyzval obyvatel města, aby se od extremistů v pochodu oddělili.

Demonstrující se sejdou po poledni před budovou hlavního břeclavského železničního nádraží. Ve 13:00 vyrazí na pochod na náměstí TGM a pak zpět. Akce by města skončit v 15:00.

Do míst, kde žijí Romové, se demonstranti nedostanou. Jde o 11 ulic a dvě náměstí. Tyto prostory si pro pořádání svých akcí zamluvila proromská iniciativa Nenávist není řešení. Žádný protest asi neuspořádá. Pomoc administrativní kličky chce ochránit Romy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…