Británie se chystá na tvrdé odstřižení od EU. Na dohodu už to nevypadá

25.07.2020 20:42 | Zprávy

Velké Británie a Evropská unie zřejmě post-brexitovou dohodu neuzavřou, uvedly noviny The Independent. Možnost vyjednávání je do konce července. Britská vláda počítá s výsledkem, že k dohodě nedojde. Obě strany se můžou ještě dohodnout alespoň na „základní“ dohodě během podzimu, informuje Časopisargument.cz.

Británie se chystá na tvrdé odstřižení od EU. Na dohodu už to nevypadá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Britská ministerstva předpokládají, že Británie bude obchodovat na základě pravidel Světové obchodní organizace po skončení přechodného období. Od 31. ledna, kdy Spojené království opustilo EU, jsou vztahy mezi ním a EU založeny na dohodě o přechodném období, tedy zatím platí předchozí pravidla, zatímco nová pravidla se vyjednávají.

Spory Británie a EU při hledání post-brexitových dohod se vztahují na několik oblastí. Například na práva při rybolovu, správu dohody, role Evropského soudního dvora a další. Mluvčí britského premiéra Borise Johnsona uvedl, že Británie bude i nadále konstruktivně vyjednávat s EU o budoucích vztazích, nicméně se přitom nevzdá svých práv jako nezávislá země. Sám premiér Boris Johnson prohlásil, že žádná dohoda je cena, kterou se Británii vyplatí zaplatit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozvali Konečnou, pozvali Rajchla. A pak začalo na ČT peklo

11:33 Pozvali Konečnou, pozvali Rajchla. A pak začalo na ČT peklo

„Opravdu tady někdo chce rozpoutat válku s jadernou velmocí? Jsme normální? Je naším cílem mír, nebo…