ČSSD neodvolá Paroubka z rozpočtového výboru. Zůstane mu 11 tisíc měsíčně

11.10.2011 17:43 | Zprávy

Jiří Paroubek zůstane místopředsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. ČSSD, za kterou byl zvolen, prý nepodá návrh na jeho odvolání, ačkoliv její bývalý předseda ze strany odešel a založil novou.

ČSSD neodvolá Paroubka z rozpočtového výboru. Zůstane mu 11 tisíc měsíčně
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Jiří Paroubek
I když Jiří Paroubek spolu s Jiřím Šlégrem odešel z ČSSD a založil novou stranu Národní socialisté - levice 21. století, ve funkci místopředsedy rozpočtového výboru zatím zůstane. Oznámil to předseda strany Bohuslav Sobotka.

Poslanecký klub ČSSD vzal pouze na vědomí, že Paroubek stranu opustil. Nebude podávat návrh na jeho odvolání ze sněmovních funkcí, chce prý situaci řešit v souladu s politickou kulturou. Podle slov Sobotky je slušnost, aby Paroubek sněmovnu opustil sám z vlastní iniciativy, stejně tak funkci v rozpočtovém výboru.

Související: Profesorka Dvořáková: ČSSD v rozkladu, tehdy nastoupí Paroubek

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Výjimka z migračního paktu

Zajímalo by mě, jak dlouho bude pro nás platit ta výjimka? Kdo a na základě čeho rozhodne o jejím skončení? A znamená to, že je podmíněna tím, že budeme přijímat uprchlíky z Ukrajiny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exministr životního prostředí Petr Hladík se stal obětí dezinformace. Pravda o dopadu povolenek ETS2

10:47 Exministr životního prostředí Petr Hladík se stal obětí dezinformace. Pravda o dopadu povolenek ETS2

Opatření, které exministr Hladík vydával za záruku, že plánované emisní povolenky ETS2 nezpůsobí sko…