Černé na bílém. Tolik žije mezi námi v Evropě islámských radikálů. A jen zlomek z nich může být sledován

01.09.2017 9:33 | Zprávy

Koordinátor Evropské unie pro boj s terorismem Gilles de Kerchove v rozhovoru pro španělský deník El Mundo zveřejnil velmi znepokojivé statistiky, které se týkají počtu radikálních islamistů v jednotlivých západoevropských zemí. Nejhorší je situace ve Velké Británii.

Černé na bílém. Tolik žije mezi námi v Evropě islámských radikálů. A jen zlomek z nich může být sledován
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Jak vyplývá z informací de Kerchove, čím více v dané zemi žije muslimů, tím více hrozí teroristické útoky. Právě proto se expert na terorismus vůbec nezmiňuje o zemích bývalého východního bloku, kde tvoří muslimští přistěhovalci jen mizivé procento. Například v České republice se odhaduje počet muslimů na dvacet až třicet tisíc. Přitom v samotné Velké Británii údajně žije 35 000 radikálních islamistů, z nichž 3000 představují okamžitou hrozbu.

Nepříliš optimistická čísla se v tomto ohledu vztahují také k Francii, kde dle odhadů de Kerchove žije přibližně 17 000 radikalizovaných muslimů. V obou těchto západoevropských zemích přitom počet muslimů ve společnosti stále narůstá. Ať už kvůli vysoké porodnosti muslimských párů či díky liberální přistěhovalecké politice, která i přes občasná rozhodná prohlášení vládnoucích politiků generuje desítky tisíc nově příchozích muslimských migrantů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stavitel Fiala? Právník Kolman se podíval, jak je to s novými dálnicemi

18:58 Stavitel Fiala? Právník Kolman se podíval, jak je to s novými dálnicemi

222 kilometrů nových dálnic. Takové pěkné číslo uvádějí premiér Fiala a politici ODS. Právník a vyso…