Česko podpoří třemi miliony misi OBSE na Ukrajině, v pondělí o tom rozhodne vláda

29.11.2014 12:05 | Zprávy

Česká republika plánuje poskytnout zvláštní monitorovací misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě na Ukrajině 2,8 milionu korun. V pondělí bude tento finanční dar schvalovat vláda. Peníze mají misi pomoci pokrýt náklady vzniklé v souvislosti s jejími novými úkoly, které pozorovatelé plní po podpisu Minského protokolu z počátku září. Obě strany konfliktu se v něm dohodly na příměří, které se však nedodržuje.

Česko podpoří třemi miliony misi OBSE na Ukrajině, v pondělí o tom rozhodne vláda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Večerní jednání vlády

Mise OBSE má podle smluv z běloruské metropole monitorovat klid zbraní, ověřovat jeho dodržování, informovat o incidentech a kontrolovat bezpečnostní situaci na ukrajinské straně hranice s Ruskem v Luhanské a Doněcké oblasti, o které svádějí boje ukrajinské vládní síly s proruskými separatisty. Ty podle Kyjeva a Západu podporuje Moskva, která to ale popírá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

Dobrý den.

Mám jeden jediný dotaz, proč nechcete referendum? Bojíte se ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

18:12 ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

„ČT žádnou složku na Donalda Trumpa nemá!“ Michal Kubal musel v neděli vyvracet hoax vzešlý od ameri…